ENSUR-HOST Yönetim Ara Toplantısı Yapıldı

ENSUR-HOST Erasmus+ Yetişkin Eğitiminde İşbirlikleri Ortaklıkları Projesi'nin Yönetim Ara Toplantısı Seville Üniversitesi'nde (İspanya) gerçekleştirildi.

Kastamonu Üniversitesi’nin koordinatörlüğünü yürüttüğü “Ev Pansiyonculuğu Eğitim Modülü İle Sürdürülebilir Kırsal Kalkınmayı Destekleme ve Dijital Avrasya Yemek Kitabı Geliştirme” (Enhancing The Sustainable Rural Development Through A Homestay Tourism Training Moodle And Creating A Digital Eurasian Local Recipe Book) Erasmus+ Yetişkin Eğitiminde İşbirlikleri Ortaklıkları Projesi’nin Yönetim Ara Toplantısı Seville Üniversitesi’nde (İspanya) gerçekleştirildi.

Toplantıya Kastamonu Üniversitesi’nden Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alptekin Sökmen, proje yürütücüsü Doç. Dr. Nagihan Çakmakoğlu Arıcı, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölüm Başkanı Doç. Dr. Alev Sökmen ve Dr. Öğr. Üyesi Dilara Eylül Koç katıldı. Seville Üniversitesi’nden İktisat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sayın Antonio Navarro García, proje yürütücüsü Prof. Dr. Maria Rosario González Rodriguez, Dekan Yardımcısı ve Dış ilişkiler Sorumlusu Prof. Dr. Filippo di Pietro, Prof. Dr. Africa Ruiz Gandara, Prof. Dr. María Carmen Díaz Fernández, Prof. Dr. María Dolores Pérez Hidalgo, Prof. Dr. José Manuel Gavilán, Prof. Dr. Domingo Martín Martín, Prof. Dr. María Ángeles Borrueco Rosa, ve Prof. Dr. Carlos Sanz, Stavanger Üniversitesi’nden Prof. Dr. Hüseyin Araslı ve Prof. Dr. Kai Victor Myrnes-Hansen katılırken Sannio Üniversitesi’nden Prof. Dr. Biagio Simonetti, ve Raffaela Ciuffreda katıldı.

Bir Sonraki Toplantı İtalya’da

Proje ara toplantısının ilk gününde, Seville Üniversitesi İktisat Fakültesi ve Turizm Fakültesi yönetimleriyle görüşülerek iki üniversite arasında değişim programı kapsamında yapılacak işbirliği hakkında konuşuldu. İkinci günde proje ortaklarıyla bugüne kadar yapılan faaliyetler hakkında değerlendirmeler yapıldı. Toplantıda Ev Pansiyonculuğu Eğitim Modülüne ilişkin, sertifika sınavının zamanı, uygulanma yöntemi ve süresi konuları ele alındı. Bir sonraki toplantının Ekim ayında Sannio Üniversitesi’nde (İtalya) gerçekleştirilmesine karar verildi.

Üçüncü toplantıda dijital yemek kitabı için gerekli teknik detaylar görüşüldü. Seville Üniversitesi tarafından çekilen yöresel yemek tarifleri videoları izlenerek gereken düzenlemeler konusunda fikir birliğine varıldı. Dördüncü günde projenin sürdürülebilirliği konusunda, katılımcı memnuniyetini ölçmek amacıyla yapılacak olan çalışma için gereken detaylar konuşularak kullanılacak ölçek kararlaştırıldı. Bir sonraki aşamada proje sonuçları ile yeni bir proje başvurusu fikri Prof. Dr. Biagio Simonetti tarafından dile getirildi ve bunun Ekim ayındaki toplantıda detaylandırılmasına karar verildi.

Proje toplantısının son gününde ise, Seville Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sayın Carmen Vargas Macias tarafından imzalanan katılım belgelerinin katılımcılara verildi. 

Bakmadan Geçme