Erkan Yılmaz'dan Algılara Karşı Yerinde Yanıt!

GMG Kastamonuspor Yönetim Kurulu Üyesi Erkan Yılmaz, yayın ve ofsayt algılarıyla ilgili açıklama yaptı.

GMG Kastamonuspor Yönetim Kurulu Üyesi Erkan Yılmaz, GMG Kastamonuspor-Sarıyespor arasında oynanacak maçın Türkiye Futbol Federasyonu YouTube kanalından canlı yayınlanacak olmasıyla ilgili eleştirilere sert bir dille cevap verdi. Yılmaz ayrıca Denizlispor’a karşı atılan ikinci golde ofsayt algısını da paylaştığı görselle yıktı!

Yılmaz’ın açıklamaları şöyle: “Takımımızın yarın oynanacak Sarıyerspor karşılaşması öncesinde ortaya atılan canlı yayın ve Denizlispor maçında yaşandığı belirtilen ofsayt pozisyonuna ilişkin bu açıklamayı yapmamız zaruri olmuştur.  Öncelikle zirve yarışında olan tüm kulüplere saygımızın sonsuz olduğunu belirtir, hak edenin şampiyon olması arzumuzu her daim olduğu gibi bir kez daha hatırlatırız. Kamuoyunda rakip kulüp yetkilileri tarafından anlamakta güçlük çektiğimiz canlı yayın tepkisini tebessümle takip ediyoruz. Zira geçtiğimiz süreçlerde neredeyse her hafta Amedspor’un karşılaşmaları Devlemizin kanalı TRT 6’da canlı yayınlanırken bu kentin insanları ve bizler sesimizi çıkarmadık. ‘Bu bir ayrımcılık’ demedik. TFF tarafından alındığı belirtilen kararın ardından bundan böyle her hafta bazı maçların TFF YouTube resmî hesabından canlı yayınlanacağı bilgisi bizlere ulaşmıştır. Bu karar, sadece kulübümüze özel alınan bir karar değildir.”

‘Ofsayt Algısını Görselle Yıktı’

Erkan Yılmaz'dan Algılara Karşı Yerinde Yanıt!

Yılmaz şöyle devam etti: Öte yandan, geçtiğimiz hafta sonunda oynadığımız Denizlispor karşılaşmasında ikinci golümüzün ofsayt olduğu yönündeki iddialar üzerine profesyonel çalışma ekiplerine pozisyonun ofsayt olup olmadığı yönündeki çalışmayı çıkarttık. İkinci golümüzü atan Muhammet, hem topun hem de kalecinin önündeki son rakibin arkasında. Kırmızı çizgilerden ilki topu, ikincisi kaleciden önceki son rakibi, lacivert çizgi Muhammet’i, turkuaz çizgi ise bu hatların esas alındığı altı pas çizgisinin perspektifini gösteriyor. Hakem hatalarından canı çok yanan bir kulüp olarak biz her daim kimsenin hakkının yenmemesini savunduk. Bu dün böyleydi, bugün ve yarın da öyle olacak. Spor kamuoyuna saygılarımla…”

Bakmadan Geçme