Felaketten Zarar Gören Köprü İhale Edildi

Zonguldak İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ahmet Karayılmaz, Devrek İlçesinde felaketi sonrasında yıkılan yaya köprüsünün ihalesinin yapıldığını açıkladı.

Felaketten Zarar Gören Köprü İhale Edildi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Zonguldak İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ahmet Karayılmaz Devrek İlçesinde sel felaketi sonucunda yıkılan yaya köprünün ihalesinin yapıldığı ve 120 iş günü içerisinde yapılacağını duyurdu.

Karayılmaz açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "8-9 Temmuz ilimizde meydana gelen sel felaketinin izlerini silme çalışmalarımı devam ediyor. İçişleri Bakanımız sayın Ali Yerlikaya, Adalet Bakanımız Yılmaz Tunç’un Devrek İlçesini ziyaret ettiği dönemde yaya köprüsünün göçtüğü kullanılmaz hale geldiğini hepiniz biliyoruz. Sayın Valimizin talimatı ile bu köprünün ihale sürecini hızlı şekilde başlattık. Devrek Belediyesi'nin yapmış olduğu proje vardı bu proje DSİ tarafından revize edilmesi istenilince İl Özel İdaresi ve Valilik olarak bu projeyi üstlendik. Hızlı bir şekilde ihalemizi gerçekleştirdik."

120 Günde Bitecek

8 milyon 900 bin TL bedelle sonuçlandı. Köprünün bitim süresi 120 gün süresi var. Hızlı bir şekilde takip edilecek. Devrek’deki sel felaketinden etkilenen köprümüzü yapmış olacağız. Bu fırtına da Ereğli bölgemiz ve Alaplı bölgemiz ciddi bir zarar gördü. Yalı boyu köylerinde ve kanalizasyon ve diğer işleri yapmak için çalışmalara başladık."

Bakmadan Geçme