Fenerbahçe'de 3'üncü Ali Koç Dönemi

Fenerbahçe Olağan Seçimli Genel Kurul'da 16 bin 464 bin oy alan Ali Koç, rakibi Aziz Yıldırım'ı geride bırakarak yeniden başkanlığa seçildi.

Fenerbahçe Spor Kulübü'nde Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı, Ülker Stadyumu'nda gerçekleşti. İki gün süren kongrede bugün oylama gerçekleştirilirken toplam 47 sandıkta 27 bin 489 üye oy kullandı.

İlk olarak 3 Haziran 2018 tarihinde 16 bin 92 oy alarak başkanlığa seçilen Ali Koç, 26 Haziran 2021'de ise tek aday olarak girdiği seçimde 6 bin 459 oyla göreve geldi. 6 yıl önce seçimde yarıştığı Aziz Yıldırım ile yeniden rakip olan Koç, bugün oyların 16 bin 464'ünü alarak üst üste 3. seçimi kazanmayı başardı. Yıldırım ise 10 bin 483 oy aldı.

Yönetim Kurulu

Ali Koç'un başkanlığını yapacağı yönetim kurulunda; Hamdi Akın, Hulusi Belgü, Erol Bilecik, Hüseyin Bozkurt, Mehmet Salih Dereli, Esin Güral Argat, Acun Ilıcalı, Korkut Nedim Keçeli, Ahmet Ketenci, Burak Çağlan Kızılhan, Acar Sertaç Komsuoğlu, Sait Ergun Özen, Fethi Pekin, Mustafa Hakan Safi yer alıyor

Yönetim Kurulu yedek üyeler: Ali Alper Alpoğlu, Selma Altay Rodopman, Mustafa Kemal Danabaş, Eren Ali Dişli, Özgür Özaktaç, Cenk Öztanık, Rıfat Perahya.

‘Yepyeni, Kuvvetli ve Kudretli Bir Sezon Başlayacak’

Fenerbahçe Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı Ülker Stadyumu’nda yapıldı. Kongrenin ikinci gününde 27 bin 489 üye oy kullanırken, Ali Koç 16 bin 464 oy alarak başkanlığa seçildi. Başkan Koç, sonuçların açıklanmasının ardından tebrikleri kabul etti. 

Ali Koç, daha sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Çok mutlu olduğunu belirten Koç, “Bitmemiş, bitirmem gereken işlerim var. Bitirmemiz gereken, daha bitirmediğimiz mücadelemiz var. Yarından itibaren Fenerbahçe için yepyeni kuvvetli ve kudretli bir sezon başlayacak. Allah’ın izniyle diğer tarafta işler yolunda gidiyor. Futbolda cam tavanı kırıp, kalıcı, ulusal, uluslararası başarılara doyacağımız dönemi başlatıyoruz. Bunun için de bir numaralı güç, ekonomik güç olacak. Türkiye’nin en güçlü, kudretli ekonomisine sahip kulüplerinden birisi olmak zorundayız. Önümüzdeki sene atacağımız tohumlar, 3 sene içerisinde bize omurgasını oluşturacak. 3 sene içerisinde Fenerbahçe’nin de ekonomik anlamda iyi yollarda olduğunu göstereceğiz. Bankalar birliğinden çıkmamız lazım. Bunun içinde yöntemlerimiz var” ifadelerini kullandı.

‘Birlik ve Beraberliğinin İnşa Edildiği Kalıcı Bir Dönem Başlatacağız’

Geçtiğimiz günlerde takımın başına getiren Jose Mourinho ile ilgili de konuşan Başkan Koç, “Dünyanın gelmiş geçmiş en iyi hocalarından birini getirdik. Onunla şuanda kaliteli kadromuzu daha çok kuvvetlendirip hem Avrupa’da hem Türkiye’de iyi bir başlangıç yapmak istiyoruz. En büyük arzum temmuz ayındaki elemeleri atlatmak. EURO 2024’de hem Türk hem yabancı oyuncularımız var. Aynı zamanda Fenerbahçe’nin birlik ve beraberliğinin inşa edildiği kalıcı bir dönem başlatacağız” diye konuştu.

‘Yarınlar Fenerbahçe’nin’

Seçimde aday olan Aziz Yıldırım’a da teşekkürlerini ileten Koç; “Aziz Başkan’ın ve benim son 2 günde yaşadıklarımız, gördüklerimiz Fenerbahçe’nin görmek istediğini görüntülerdir. Bir samimi adıma, ben 10 adım atarım. Bu yolculuğun içerisinde inşallah oda olur. Hiç olmazsa da kenarda olur. Engin tecrübesi var. Değişik fikirleri ve geçmişteki icraatları var. Fenerbahçe’de birlik beraberlik istiyor. Son 26 senedir kulübü yönetmiş iki başkanın böyle olması kulübün birlik ve beraberliklerine zararlar veriyor. Dolasıyla bu yolculukta olmak isteyen herkese kucağımızı açıyoruz. Yarınlar Fenerbahçe’nin, yaşa Fenerbahçe” dedi. 

Bakmadan Geçme