FER'in Işığı Bu Kez Yeni Zelanda'da Parıldayacak

Kastamonu Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Emre Ertürk'ün senaryosunu yazıp yönettiği 'FER' adlı kısa film, Yeni Zelanda'nın Auckland şehrinde 18-28 Temmuz tarihlerinde Capitol Cinema'da gerçekleştirilecek African Film Festival New Zealand (AFFNZ) 2024'de yer alacak. Film ayrıca Türkiye'den kabul edilen tek film olarak ülkemizi ve Kastamonu Üniversitesi'ni temsil edecek.

Film, Avrupa’da ve Amerika'da düzenlenen Mısır-Amerikan Film Festivali'nde (EAFF) büyük başarı elde ettikten sonra uluslararası festival yolculuğuna devam ediyor. Kastamonu'nun doğal güzellikleri arasında çekilen filmin görüntü yönetmenliğini ise Kastamonu Üniversitesi öğrencisi Okan Yılmaz üstlendi. Uluslararası sinema otoriteleri ve sinemaseverler tarafından ilgiyle takip edilen AFRIFENZ, bu yılda farklı kategoride yarışacak filmleri bir araya getirerek Afrika sinemasını ve kültürünü tanıtmayı amaçlıyor.

Konuyla alakalı olarak açıklama yapan yönetmen Dr. Emre Ertürk; "New York'taki ve Avrupa’daki başarımızın ardından, şimdi AFFNZ'de FER’in uluslararası seyirciyle buluşmasını sabırsızlıkla bekliyoruz. 'FER' ile Kastamonu'nun doğal güzelliklerini ve Türk sinemasının ve Türk kültürünün derinliğini dünya çapında tanıtmak istiyoruz. Bu festivalde Üniversitemiz ve ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek için hazırlıklarımızı sürdürüyoruz” şeklinde konuştu.

Özel Haber

Bakmadan Geçme