Fer, Knowmad Kısa Film Festivali'nde Finalde

Kastamonu Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Emre Ertürk'ün senaryosunu yazıp ve yönettiği, Mikail Zubanov'un başrolünde oynadığı 'FER' isimli kısa film Almanya'da düzenlenen Knowmad Kısa Film Festivali'nde kısa film kategorisinde finale kaldı.

Fer, Knowmad Kısa Film Festivali'nde Finalde
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Uluslararası filmlerin birçok kategoride yarıştığı ve Frankfurt’ta gerçekleşen Knowmad Kısa Film Festivali’nde kısa film kategorisinde finale kalan “Fer” 30 Kasım 2023 tarihinde gerçekleşecek ödül töreninde Kastamonu Üniversitesi’ni ve Türkiye’yi temsil edecek.

Daday civarında çekilen filmin görüntü yönetmenliğini Okan Yılmaz yaptı. Filmin ışık sorumlusu Samir Şahbazov olurken ses yönetimini ise Ali Bayramov üstlendi.

‘Bu Dördüncü Final Başarımız’

Daha önce ABD, İngiltere, Mısır ve Nijerya’daki film festivallerinde finallerde yarışan ve Türkiye’yi temsil eden Öğretim Görevlisi Dr. Emre Ertürk, Almanya’da da gerçekleşecek film festivali hakkında şunları söyledi: “Birkaç ay önce Kastamonu susamsız simit belgeseli ile New York Film Festivalinde uluslararası sinemaseverler ile bir araya geldik. Şimdi ise gerek çekimlerinde gerekse katıldığımız yarışmalarda bizi heyecanlandıran kısa filmimiz FER Frankfurt’ta finale kaldı. Bu dördüncü final başarımız. İnsan yaşamına dair bir tasavvur olan senaryosuyla filmimizin festivallerde bu denli teveccüh bulması bizi onurlandırıyor. Bildiğiniz üzere festival jürileri oldukça yetkin isimler ve akademisyenlerden oluşmaktadır. Bu bağlamda gösterdikleri ilginin bizi motive ettiğini ve yeni filmimize başlamak için bizi gayretlendirdiğini de eklemek isterim” dedi.

Özel Haber

Bakmadan Geçme