Fethiyespor sahada umduğunu bulamadı, sıra masada!

Fethiyespor, TFF 2'nci Lig Kırmızı Grup 3'üncü haftasındaki GMG Kastamonuspor mağlubiyetini Türkiye Futbol Federasyonu Hukuk Kurulu Başkanlığına taşıdı.

Fethiyespor, TFF 2’nci Lig Kırmızı Grup 3’üncü haftasındaki GMG Kastamonuspor mağlubiyetini Türkiye Futbol Federasyonu Hukuk Kurulu Başkanlığına taşıdı. Sahada kazanamayan Muğla temsilcisi, çareyi masada aramaya başladı.

GALİBİYETLERİ YOK!

Geride kalan 4 haftada 3 maça çıkan ve 2 beraberlik 1 mağlubiyetle alt sıralarda yer alan Fethiye temsilcisi, ligin 3’üncü haftasındaki 0-1’lik GMG Kastamonuspor yenilgiyi, hükmen galibiyet alma umuduyla TFF’ye taşıdı. Fethiye’nin gerekçesi ise Kastamonuspor’un o maçta kadrosunda yer almayan Yusuf Talum’un esame listesine yazılması…

KASTAMONUSPOR’DAN AÇIKLAMA

GMG Kastamonuspor’dan konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle: “Bazı basın ve yayın organlarında Fethiyespor-Kastamonuspor müsabakası ile ilgili Fethiyespor’un kulübümüz aleyhinde Türkiye Futbol Federasyonu’na hükmen mağlubiyet kararı alınması için bir başvuru yaptığı haberleri yer almaktadır. Öncelikle belirtmek isteriz ki, iddia edilen ihlal TFF Futbol Müsabaka Talimatı’nda hükmen mağlubiyetle sonuçlanması gereken ihlallerden biri olmayıp, bu hususta kamuoyunu yanıltıcı haberler yapılmasını hayretle karşılamaktayız. TFF tarafından kulübümüze ilgili hususta bir tebligat yapılması halinde hukukçularımız tarafından gerekli savunmalar yapılacaktır.”

TFF’NİN SİSTEM ARIZASI!

Edinilen bilgiye göre maçın oynandığı gün Türkiye Futbol Federasyonu’nun esame sisteminde arıza vardı ve söz konusu durumun yetkililere bildirildi.

SONUCA ETKİ EDEN DURUM YOK!

Talimatlarda yer alan kurallar, bahsi geçen oyuncu Yusuf Talum kadroda olmasa dahi karşılandı. Dolayısıyla Yusuf Talum’un esame listesinde yazılmış olmasının sonuca etki eden bir durum olarak nitelenemeyeceği öngörülüyor!
 

Yılmaz Acar Davut

Bakmadan Geçme