Fidanlık Dairesi Başkanlığı eğitim düzenledi

Fidanlık ve Tohum İşleri Dairesi Başkanlığı'ndan Daire Başkan Yardımcısı Alpaslan Ünsal, Daire Başkan Yardımcısı Hayati Ergüden ve Şube Mühendisi Evrim Altıntaş, Orman Bölge Müdürü Fahri Sönmezoğlu'nu makamında ziyaret ettiler.

Orman Bölge Müdürü Fahri Sönmezoğlu teknolojinin ve teknolojik aletlerin hızla yenilendiğinden bahsederek iş makinalarının insan yoğun çalışmaları daha hızlı ve daha az hatalı yapılmasını sağladığını belirterek bu çalışmalarda emeği geçen tüm OGM personelinin gayretinin önemli olduğunu yeniden vurguladı.

LAZER TESVİYE BIÇAĞI UYGULAMALI EĞİTİMİ DÜZENLENDİ 

Ziyaret sonrasında Lazer Tesviye Bıçağı Uygulamalı Eğitimi Orman Bölge Müdürlüğü Fidanlık Müdürlüğü’nde gerçekleştirildi. Bursa Orman Bölge Müdürlüğünde görev yapmakta olan Ziya Teke tarafından verilen eğitim Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Daday Fidanlık Şefliği’nde gerçekleştirildi.

Eğitime Fidanlık ve Tohum İşleri Dairesi Başkanlığı’ndan Daire Başkan Yardımcısı Alpaslan Ünsal, Daire Başkan Yardımcısı Hayati Ergüden ve Şube Müdürü Evrim Altıntaş katıldı. Orman Bölge Müdürlüğü ise eğitime, Ağaçlandırma Şube Müdürü Ercan Şen, Fidanlık Müdürü Levent Teroğlu, Basın ve İletişim Şube Müdürü Turan Küçük ve Fidanlık şefleri ve operatör personeller katılım sağladı.

Eğitim amaçlanan faydaları sağlamak amacına ulaşmış olup, eğitim yuvası ve Ormancılığın Kalbi Konumundaki Orman Bölge Müdürlüğü olarak her türlü eğitime ev sahipliği yapmaya devam edecek. İlimizin tanıtılmasına da etki eden bu eğitimler ile hem bilgi birikimi artırıldı hem de çalışanların iş yapma imkanları teorikten pratiğe çevrildi. 
 

kastamonugundemgazetesi.com

Bakmadan Geçme