Genç Girişimcilerle Hibe Sözleşmeleri İmzalandı

Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi (KDAKP) Kastamonu İli 2024 yılı bütçesi kapsamında gerçekleştirilecek olan 'Kurulum Hibesi-Genç Girişimciler (çiftlik içi ve dışı)' Hibe Sözleşmeleri Tarım ve Orman İl Müdürlüğü'nde düzenlenen törenle imzalandı.

İmza törenine İl Müdürü Bekir Yücel Tanrıkulu, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Cumhur Hakkı Güllü, KDAKP İl Koordinatörü Ziraat Yüksek Mühendisi Cihat Sipahi, KDAKP İPYB personelleri Ziraat Yüksek Mühendisi Şükrü Kaynaş ve Ziraat Mühendisi Halit Özgür İhtiyar ile hibe desteğine hak kazanan genç çiftçiler katıldı.

Törende konuşan İl Müdürü Bekir Yücel Tanrıkulu Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi kapsamında ilimizde uygulanan projeler hakkında bilgi verdi. Tanrıkulu; proje kapsamında geçtiğimiz yıl eğitime katılarak sertifika alan genç çiftçiler detaylı iş ve finansman planlarını hazırlayarak Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’ne başvurularını yapmışlar ve yapılan değerlendirme sonucunda başlangıç hibesi almaya hak kazanan gençler yüzde 70 oranında hibe desteğinden faydalanabileceklerdir. Tanrıkulu; Genç Girişimci Başlangıç Paketinde gençlerin yüzde 30 oranındaki katkılarını, iş planlarına bağlı olarak, ayni veya nakdi şekilde yapma olasılıklarının bulunduğunu belirterek proje kapsamında gençlere 927 bin 696,00 TL hibe desteği verileceğini, projenin KDV hariç toplam tutarının ise bir milyon 323 bin 100 TL olduğunu ifade etti.

Daha sonra KDAKP İPYB personelleri Ziraat Yüksek Mühendisi Şükrü Kaynaş ve Ziraat Mühendisi Halit Özgür İhtiyar tarafından genç girişimcilere, hibe sözleşmesi sonrası yapılacak iş ve işlemler, yatırımcıların dikkat etmesi gereken hususlar, satın alma süreci ve hibe ödeme talep dosyası hazırlama konularında bilgilendirme yapıldı.
 

Özel Haber

Bakmadan Geçme