• Haberler
  • Spor
  • Gençlik Kampları Başvuruları Başladı


Gençlik Kampları Başvuruları Başladı


Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Gençlik Kampları başvuruları başladı


Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü bünyesinde, 2002’den bu yana binlerce gence kapılarını açan, yaz, kış ve tematik kamplar olarak Ulusal Kamp Dönemi ve Tematik Kamp Döneminde faaliyetlerine devam eden Gençlik Kampları, 35 farklı ilde bulunan 13 deniz, 37 doğa olmak üzere 50 farklı kamp alanında hizmet veriyor. 

Gençlik kampları, kamp sorumluları ve gönüllü kamp liderleri koordinasyonunda, gençler arasında pozitif rekabet duygusunun geliştirilmesi ve serbest zamanlarının etkin değerlendirilmesinde rekreasyon alanları inşa etmek üzere eğlence, macera, adrenalin dolu etkinlikler ve aktivitelerle donatıldı.

Gençlik Kampları, zaman yönetimi, planlama, uygulama ve temel yaşam becerileri gibi yetkinlik alanlarının genişlemesine destek olmak, toplum hayatına adaptasyonda bireysel ödev ve sorumluluklara dair bilinç edinilmesine yönelik istasyon eğitimleriyle de zenginleştirildi. Başvurular https://ghgm.gsb.gov.tr/ adresinden yapılmaktadır. Detaylı bilgi için Kastamonu Kağan Talip Tığlı Gençlik Merkezini ziyaret edebilirsiniz. Kamplar ücretsizdir. Kamplar için son başvuru tarihi 7 Haziran 2024 olarak duyuruldu.

Özel Haber

Bakmadan Geçme