Gençlik Ve Spor Bakanlığı Personel Alacak

Gençlik ve Spor Bakanlığı Sözleşmeli Gençlik Çalışanı alımı yapılacağını duyurdu. Yayımlanan ilana göre Kastamonu'ya da 15 Sözleşmeli Gençlik Çalışanı alımı yapılacak.

Gençlik ve Spor Bakanlığı taşra teşkilatı gençlik merkezi müdürlüklerinde istihdam edilmek üzere, boş bulunan sözleşmeli Gençlik Çalışanı pozisyonları için 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4’üncü maddesinin (B) fıkrası ile 6 Haziran 1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar çerçevesinde 2022 yılı KPSS B grubu P3 puan sırası esas alınarak boş kontenjan sayısının üç (3) katına kadar çağırılacak adaylar arasından sözlü sınav sonucu başarı sırasına göre, Sözleşmeli Gençlik Çalışanı alımı yapılacak.

Başvuru Şartları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunundaki şartları taşımak, başvuru tarihinin son günü itibarıyla 18 yaşını tamamlamış olmak, Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamak, (Dul ve yetim aylığı hariç), 2022 yılı KPSS sınavına girmiş ve belirtilen puan türünde asgari 50 (elli) puan almış olmak, Gençlik Çalışanı pozisyonu 6. Grup için Bakanlığımızca verilen gençlik liderliği belgesine sahip olmak gerekmektedir. 

Gençlik ve Spor Bakanlığı memur alımı başvuruları bugün başlıyor. Adaylar 8 Ocak 2024 tarihine kadar başvuru yapabilecektir. Başvurular online olarak e-Devlet kariyer kapısı internet adresinden olacak.

Özel Haber

Bakmadan Geçme