Güzel'den, Karabacak'a Cevap

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Akif Güzel, CHP İl Başkanı Dilek İlke Karabacak'ın Nasrullah Meydanı'nda gerçekleştirdiği basın açıklamasına cevap verdi.

Dilek İlke Karabacak’ın açıklamasına değinen AK Parti Merkez İlçe Başkanı Akif Güzel; “CHP’nin çiçeği burnunda İl Başkanı Dilek İlke Karabacak, yapmış olduğu basın açıklamasında, terörü ve PKK’yı lanetlemek için burada olduklarını, 12 şehidimiz ile ilgili olarak Milli Yas İlan edilmediğini ve bu sebeple de A4 kağıdıyla iki paragraf yazıyla Mecliste imzaya sunulan metni imzalamadıklarını, bir sonraki şehit cenazesine kadar terörü unutanlara karşı artık yeter demek için basın açıklaması yaptıklarını söylemiştir. Terörü ve PKK’yı lanetlemek ve bu hususta açıklama yapmak önemlidir ve takdir edilmelidir ancak şu da unutulmamalıdır ki, bundan önceki Genel Başkanları gibi şimdiki Genel Başkanları da terör örgütleri ile mücadelede samimi değillerdir. Kongrelerinde her iki genel başkanın konuşması da, selam gönderdikleri terör örgütü üyeleri de kelimesi kelimesine aynıdır ve yüzlerce masum gencin kanının elinde olduğu Selahattin Demirtaş’a selam gönderecek kadar pervasızlaşabilmişlerdir. Bu samimiyetsizliktir ve CHP de değişen hiçbir şeyin olmadığının da açık göstergesidir” dedi.

‘AK Parti, Teröristlere Karşı Amansız Mücadeleyi Ortaya Koymuştur’

Açıklamalarına devam eden Güzel; “Sınır ötesi tezkerelerine karşı çıkanlar, ülke menfaatine atılacak her adıma HDP ile birlikte karşı çıkanlar, bize terörü lanetlemekten bahsedemezler. AK Parti, hiçbir dönemde olmadığı kadar bütün terör örgütleri ile mücadele etmiş, sınır içinde ve dışında yuvalanan örgüt üyelerine en güçlü darbeyi vurmuş, sınırımızın hemen ötesinde kurulmaya çalışılan terör devletine müsaade etmemiş, profesyonel orduya geçerek, en yeni ve modern imkanlarla teröre ve teröristlere karşı amansız mücadeleyi ortaya koymuştur. Bugün gelinen noktada her gün yapılan karakol baskınları, şehirlerde patlayan bombalar, sınır ötesinden ülkemize atılan bombalardan bahsetmiyoruz artık. Bugün Mehmetçiklerimiz için timsah gözyaşı dökenler maalesef İHA ya SİHA ya, S400’lere ne gerek var, sınır ötesinde ne işimiz var mantığıyla hareket etmişlerdir” ifadelerini kullandı. 

‘Her Şey Necip Milletimizin Gözleri Önünde Cereyan Etmektedir’

Akif Güzel son olarak; “Bizler necip Türk Milletiyiz. Bu devlet içerisinde uyruğu ne olursa olsun Türk Bayrağı altında yaşayan tüm vatandaşlarımız bizim vatandaşlarımızdır. Ancak bu ülkenin bir karış toprağına göz dikenler, ülkeyi ve milleti bölmeye çalışanlar ise en büyük düşmanlarımızdır. CHP, kendileri ile birlikte hareket eden HDP’lilere, ‘Devlet teröristtir’ diyecek kadar hadsizleşenlere tek kelime edememektedir. Kandilden genel seçim öncesinde ‘CHP’yi destekleyeceğiz’ açıklaması yapan PKK sözcüleri, CHP’nin göbekten kendilerine bağlı olduğunu, Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın PKK’yı bitirme noktasına getirdiğini açıkça itiraf etmişlerdir. Her şey necip milletimizin gözleri önünde cereyan etmektedir. Terörle ve teröristlerle olan mücadelemiz kanımızın son damlasına kadar devam edecektir. Şehitler tepesi hiçbir zaman boş kalmamıştır, şehitlerimiz ülkesi, vatanı, milleti ve bayrağı için gözünü bile kırpmadan şehadete yürümüşler ve bir an olsun bile bu konuda tereddüt göstermemişlerdir. Rabbim Mekanlarını Cennet etsin. Biz bu ülkede huzur içinde yaşayalım diye onlar öncü oldular, önden gittiler. Geride kalanlar bize emanettir. Bu ülke gibi, bu ülkenin toprakları gibi. Emanete amasız, fakatsiz biz sahip çıkacağız” dedi. 

Özel Haber

Bakmadan Geçme