Hain Saldırıyı Lanetlediler

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği ile Türkiye Muharip Gaziler Derneği tarafından dün Cumhuriyet Meydanı'nda ortak basın açıklaması düzenlendiler.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Şube Başkanı Dursun Kan ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Şube Başkanı Hüseyin Mahmutoğlu tarafından ortaklaşa gerçekleşen basın açıklamasında; “bizler asker kökenli dernekler olarak Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği ile muharip gaziler dernekleri olarak 12 silah arkadaşımızın şehit edildiği hain saldırıyı lanetliyoruz. ‘Ölürsem Şehit, kalırsam Gazi olurum’ şiarıyla vatan uğruna, istiklal ve istikbal yolunda ölüme korkusuzca yürüdüler... Bir Vatan 12 can… 12 Mehmet, 12 evlat, 12 ana, 12 baba, 12 eş, 12 yiğit… Ve vatan uğruna içilen şehadet şerbeti… Şuurun var ise dilin susar gözlerin konuşur… Şehitler, özel ikramlar ile karşılanan ve şehit olduktan sonra bile görevine Şehitler ordusunda devam eden kahramanlardır. Allah her iki cihanda da onlara izzet ve şeref vermiştir. Irak’ın kuzeyinde, 22 Aralık 2023 tarihinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından yapılan saldırı sonucunda görevli askerlerimiz; 6 can,6 vatan evladı Kahraman Mehmetçik şehadet şerbetini içti. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu kara haberden sonra Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde 23 Aralık 2023 tarihinde bir üs bölgemize sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada 6 kahraman Mehmetçiğimizin daha şehit olduğu haberi yürekleri dağladı. 12 eve evlat acısı düştü. Tüm Türkiye bu acıyı yüreğinde hissetti” ifadelerine yer verildi.

Hain Saldırıyı Lanetlediler

‘Gözlerini Kırpmadan Şehadete Yürüdüler’

Açıklamanın devamında; “Vatanın bölünmez bütünlüğü, Ay yıldızlı al bayrağımızın göklerde dalgalanması, ezanı Muhammedinin semalarda yankılanması, milletimizin birliği ve beraberliği için gözlerini kırpmadan şehadete yürüdüler. Vatan ve vatan sevgisinin mukaddesatı, milletimizce en yüce seviyeye yükseltildiği tarihte tasdik edilmiş bir gerçektir. Öylesine ispat edilmiştir ki, her karış toprak kanla sulanmış, milyonlarca can feda edilmiştir. Kahramanlık, inanç ve vatan sevdası ile tarihi dondurarak tarih olanlar, bu cennet vatana buzdan bekçi oldular. Türk Tarihinde, bembeyaz bir şekilde yerini alan Sarıkamış Destanından yüzyıl sonra aynı azim ve inançla şehadete yürüyen 12 kahraman Mehmetçiğimizin şehadeti ile yürekler buz kesmiştir. Şehitler, vatan toprağına kapanmış hürriyet abideleridir. Çanakkale’de, Sakarya’da ve Kocatepe’de olduğu gibi bugün de Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğü ve bekası için içte ve dıştaki düşmanlara karşı şehit ve gaziler vererek Vatan şuurunun ne demek olduğunu tüm dünyaya göstermiştir. Rabbimiz tarafından bizlere emanet edilen her can kıymetlidir. Kutsal değerler uğruna feda edilen her can bizler için önemlidir. Maalesef toplumsal tepkilerimizin şehit sayılarına paralel arz etmesi bizleri derinden üzmektedir” denildi.

Hain Saldırıyı Lanetlediler

‘Acımız Kadar Öfkemiz De Büyüktür’

Açıklamada son olarak; “Sizlerden talebimiz bir şehit haberi duyduğunuzda, gördüğünüzde sadece 5 saniyenizi ayırın! ‘Ben şehit olabilirdim, o şehit benim evladım, o şehit benim eşim, o şehit benim babamda olabilirdi’ diyerek yüreklere düşen o alevi hissetmeniz. Şehit sayılarına bakılmaksızın toplumsal olgunluğa ulaşmış milletler ilelebet bağımsız yaşayabilir. Güvenlik olmadan huzur ve esenlik olmaz, adalet tesis edilemez ve refah gerçekleşemez. Türkiye Cumhuriyeti’nin güvenliğine tehdit oluşturan tüm terör örgütleriyle tavizsiz bir şekilde mücadele eden terör örgütlerine karşı kararlılıkla mücadele eden Milli Savunma Bakanlığımızın ve Türk Silahlı Kuvvetlerimizin sonuna kadar yanında ve destekçisiyiz. Acımız kadar öfkemiz de büyüktür. Bu yolun şehitlik yolu olduğunu söyleyerek gözünü kırpmadan vatan savunmasına koşan aziz Şehitlerimizin ve Gazilerimizin dökülen her damla kanının hesabı sorulmalıdır ve sorulacağına inancımız tamdır. Aziz Şehidim..! Kanınız yerde kalmayacaktır. Ruhunuz şad olsun..! Aziz Şehitler Vatan size minnettardır. Allah öncelikle Şehit yakınlarına ve nezdinde milletimize sabr -ı cemil ve metanet ihsan eylesin” ifadeleri kullanıldı.
 

Özel Haber

Bakmadan Geçme