Halime Çavuş Kadın Derneği Kastamonu'yu Temsil Etti

Kadın Bilim Kültür ve Sanat Komisyonunun girişimiyle düzenlenen 'Kıyıdaki Kadınlar' temalı KASTOB Uluslararası Kısa Film Yarışması sonuçları Taksim Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen film galası ödül töreninde açıklandı.

Karadeniz illerini içine alan 24 Federasyonun üye olduğu Karadeniz Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu (KASTOB) çatısı altında, Kadın Bilim Kültür ve Sanat Komisyonunun girişimiyle düzenlenen ‘Kıyıdaki Kadınlar’ temalı KASTOB Uluslararası Kısa Film Yarışması sonuçları Taksim Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen film galası ödül töreninde açıklandı. Halime Çavuş Kadın Derneği Kastamonu'yu Temsil Etti

Uluslararası düzeyde yapılan yarışmaya Kastamonu'dan Halime Çavuş Kadın Derneği ‘Duygu Seli’ isimli kısa film ile katıldı. Bozkurt’ta yaşanan sel felaketi sırasında kaybettiğimiz Duygu Çelikel’in hayat hikayesinin ve sel felaketinin yaşandığı günün konu edildiği film 408 yarışmacı arasından 30’uncu sırada yer aldı.

Duayen haber spikeri Gülgün Feyman’ın sunuculuğunu yaptığı etkinlikte Kastamonu Dernekler Federasyonun başkan ve üyeleri, dernek temsilcileri, siyasetçiler, iş insanları ve sanatseverlerden oluşan bin 300 kişi yer aldı. 

‘Getirdiğimiz Ses ve Verdiğimiz Mesaj Manidardır’

Halime Çavuş Kadın Derneği Başkanı Av. Şule Özbay yapmış olduğu açıklamada, “Derneğimizin değerli üyeleri Eylem Aydın, Günseli Müldür, Ebru Turhal, Asuman Özkan ve Şaduman İzmitlioğlu başta olmak üzere bütün dernek üyelerimizle çıkmış olduğumuz bu yolculukta uluslararası düzeyde düzenlenen bir yarışmada bir dernek olarak ilk ve tek katılımcı olmanın, Kastamonu kadınının sesi olmanın, Şapka ve Kıyafet İnkılabının yapıldığı ilimizi bu yönüyle de en güzel şekilde temsil etmenin, sel felaketi sırasında yitirdiğimiz kızımız Duygu Çelikel’in anısını yaşatmanın ve sarı yazmamızın film afişleri ile sahnede yer almasının haklı gururunu yaşadık. Bu yarışmanım derneğimiz ve memleketimiz açısından büyük bir kazanım olduğunu düşünüyoruz. Aldığımız derece bizi gururlandırmakla birlikte asıl olarak Kastamonu kadınları adına Atatürk Kültür Merkezi’nde getirdiğimiz ses ve verdiğimiz mesaj manidardır. Bu başarı başta Bozkurt’lu kadınlarımız olmak üzere tüm Kastamonu kadınlarına armağan olsun. Bizi yüreklendirdiği için KASTOB Genel Başkan Yardımcısı Sayın Asuman Kabaşabanoğlu‘na, Kastamonu Kadınları olarak tasarım şapkalarını taşımaktan onur duyduğumuz Sayın Sevda Aksakoğlu’na, mükemmel ev sahipliği için KASDER-FED Başkanı Sayın Fatma Kıranoğlu‘na, filmin hazırlık aşamasında bizlere yoğun destek veren Bozkurt Belediye Başkanımız Sayın Muammer Yanık’a, değerli eşi Mehtap Yanık hanımefendiye ve Kastamonu İl Özel İdaresi’ ne teşekkür ederiz” dedi.
 

Bakmadan Geçme