Halk otobüslerine zam sinyali

Kastamonu Belediye Meclisi eylül ayı olağan ilk toplantısında halk otobüslerinin zam talebi görüşüldü.

S.S. Kastamonu Minibüsçüler Kooperatifi Özel Halk Otobüsü İşletmesi’nin elektronik ücret sistemi kart satış ve vize ücretlerinin KDV oran değişikliği, asgari ücret artışı, kart alım ve basım maliyeti giderlerindeki fiyat artışları sebebiyle kart satış ve vize ücret tarifesinin yeniden düzenlemesini ilişkin talebi görüşülerek oy birliğiyle Plan ve Bütçe Komisyonu’na sevk edildi.

HALK OTOBÜSÜ ÜCRETLERİNE ZAM SİNYALİ

Diğer gündem maddesinde S.S. Kastamonu Minibüsçüler Kooperatifi Özel Halk Otobüsü İşletmesi’nin 2023 Ocak ayında asgari ücrete yüzde 55, 2023 Temmuz ayında yüzde 34 olmak üzere yüzde 88 oranında ücret artışı yapılması, akaryakıt fiyatlarında yüzde 100’e varan fiyat artışları sonrasında ve diğer giderleri olan bakım, yağ, lastik, işçilik, amortisman giderleri, taşıt ve maliye vergileri olmak üzere bir çok giderde meydana gelen fiyat değişiklikleri nedeniyle yolcu ücret tarifesinde artış yapılması talebi görüşülerek, oy birliğiyle Plan ve Bütçe Komisyonu’na gönderildi.

GELİR DESTEĞİ TALEBİ

Başka bir gündem maddesinde S.S. Kastamonu Minibüsçüler Kooperatifi Özel Halk Otobüsü İşletmesi, toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz veya indirimli olarak yararlananlara ilişkin gelir desteği ödemesine ilişkin kooperatife gerekli gelir desteğinin verilmesi talebi görüşülerek oy birliğiyle Plan ve Bütçe Komisyonu’na sevk edildi.
 

kastamonugundemgazetesi.com

Bakmadan Geçme