Halk Oyunları İl Birinciliği Şölene Dönüştü

2023-2024 Eğitim Öğretim dönemi Okul Spor Faaliyetleri Minikler ve Yıldızlar Halk Oyunları Kastamonu İl Birinciliği yarışmaları Atatürk Spor Salonu'nda düzenlendi.

Tribünlerin dolu olduğu halkoyunları il birinciliğini izleyenler arasında AK Parti Milletvekili Fatma Serap Ekmekci ile Gençlik ve Spor İl Müdürü Reşat Asrak da yer aldı.

Halk Oyunları İl Birinciliği Şölene DönüştüRenkli görüntülerin yaşandığı il birinciliğinde kulüpler arasında düzenlenen Yıldızlar Geleneksel Düzenlemeli Dal kategorisinde İlkdem Spor Kulübü birinci olurken, Kastamonu Gençlik ve Spor Kulübü ikinci oldu.

Halk Oyunları İl Birinciliği Şölene DönüştüHalk Oyunları İl Birinciliği Şölene DönüştüHalk Oyunları İl Birinciliği Şölene DönüştüMinikler Düzenlemesiz Dal kategorisinde Taşköprü Atatürk İlkokulu birinci olurken, Minikler Düzenlemeli Dal kategorisinde Orhan Şaik Gökyay İlkokulu birinci, Kuzeykent İlkokulu ikinci oldu.

Yıldızlar Düzenlemesiz Dal kategorisinde Kuzeykent Ortaokulu birinci, Taşköprü Atatürk Ortaokulu ikinci, Vali Aydın Arslan Ortaokulu üçüncü oldu.

Yıldızlar Düzenlemeli Dal kategorisinde ise Merkez Ortaokulu birinci, Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu ikinci, Şehit Şerife Bacı Ortaokulu üçüncü oldu.

Yarışmalar sonunda dereceye giren okullara kupası, öğrencilere ise madalya ve başarı belgeleri AK Parti Milletvekili Fatma Serap Ekmekci, Gençlik ve Spor İl Müdürü Reşat Asrak, Okul Sporları Şube Müdürü Dr. Engin Kaya ve okulların idarecileri tarafından verildi.

Özel Haber

Bakmadan Geçme