Hayatı Keşfet Çadır Kampıyla sosyalleşecekler

Kastamonu İnsani Hayat Derneği (KİHADER) dezavantajlı ve madde bağımlısı gençlere ulaşarak yanlarında olmaya devam ediyor.

Dernek, tedavi sonrası bağımlılıktan kurtulan gençlerin yanlarında olmaya devam ederek, sosyalleştiren aktivitelerle geleceğe umutla bakmalarını sağlıyor. Dernek, bu kapsamda bağımlılıktan kurtulan 25 gence Abana’da “Hayatı Keşfet Çadır Kampı” etkinliği düzenliyor. Kampta dağcılık, manevi değerler, yüzme gibi konularda eğitim verilecek. Ayrıca kamp ateşi, oryantiring, doğa yürüyüşü, balık tutma, açık hava sinema, plaj futbolu ve sokak basketbolu etkinliklerle de gençlerin güzel anılar biriktirip sosyalleşmesi sağlanacak.

“GENÇLERİMİZİ MOTİVE ETMEK AMACIYLA ETKİNLİK DÜZENLİYORUZ”

İnsani Hayat Derneği Başkanı Abdullah Karamehmet, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, bağımlılıkla mücadele etmek amacıyla çeşitli çalışmalar yürüttüklerini söyledi.

Gençlerin yanında olmak için programlar düzenlediklerini aktaran Karamehmet; “Abana’daki “Hayatı Keşfet Çadır Kampı” etkinliğimizde dağcılık eğitimi, manevi değerler ve yüzme eğitimi olacak. Bu etkinlikle bağımlılıktan kurtulan gençlerimizle çadır kuracağız, doğa yürüyüşü ve piknik yapacağız. Üç gün sürecek bir kamp. Hem onları motive etmek amacıyla hem diğer gençlere de sahip çıkmak amacıyla bu etkinliği düzenliyoruz. Gençlerimiz zaten bir yere çıkamıyor. Biz de ‘Gençlerimizi betonlaşan şehirlerden biraz uzaklaştıralım ilçemizde bir çadır kampı yapalım’ dedik” diye konuştu. 

“GENCİMİZ HEM GEZECEK HEM ÖĞRENECEK”

Etkinliklerin faydasını gördüklerini anlatan Karamehmet; “Bu zamana kadar 50’den fazla gezi yaptık. Güneydoğu olsun, diğer bölgelerimiz olsun birçok yere gittik. Gençlere bir yere oturup öğretemediğim şeyleri gezilerde öğrettim. Çünkü gezilerde gençler hem daha fazla sosyalleşiyor hem hayatı da sevmeye başlıyor. Sloganımız da zaten ‘İyilikle iyileşiyoruz’ o yüzden gencimiz hem gezecek hem öğrenecek. Kafasında bin türlü sıkıntılar var gencimizin, bu sıkıntılardan biraz daha uzaklaştırıp inşallah duayla buluşturacağız gençlerimizi. Bu gençlerimize sahip çıkma amacıyla Kastamonu’daki vatandaşlarımızdan da destek bekliyoruz. Abana’da yemeğimizi de kendimiz hazırlayacağız. Gençlerimizle yapacağımız yemeklerle bir aktivite daha ortaya çıkmış olacak. Yapılan etkinliklerle ortada da bir kardeşlik de doğuyor. Çünkü yemek yapmayı bilmeyen gencimiz yemek yapacak. 2013 yılında Amasra’da kamp yapmıştık halen daha gençlerimiz bu etkinliği konuşuyor. Onlar için de bizim için de güzel anılar birikiyor. Etkinliklerle gençlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

kastamonugundemgazetesi.com

Bakmadan Geçme