Hızlı Şampiyonlardan Hasan Gümüş'e ziyaret

15'inci Uluslararası MEB Robot Yarışması çizgi izleyen robot kategorisinde dereceye giren okulların öğretmen, öğrenci ve idarecileri İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş'ü ziyaret etti.

Bursa Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi'nde, 6-9 Eylül 2023 tarihlerinde gerçekleşen 15’inci Uluslararası MEB Robot Yarışması çizgi izleyen robot kategorisinde dereceye giren okulların öğretmen, öğrenci ve idarecileri İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş'ü ziyaret etti.

Ziyarete, Özlem Burma Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Okul Müdürü Ünsal Yılmaz, Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Öğretmenleri Mehmet Özdem ve İzzet Derya,  Öğrenciler Eren Erkek ve Mertcan Himmetoğlu; Kastamonu Anadolu İmam Hatip Fen ve Sosyal Bilimler Lisesi’nden Okul Müdürü Cengiz Günday, Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Salih Öztürk, öğrenciler Fatih Ayanoğlu ile Rahmi Mücahit Tambaş katıldı.  

15’inci Uluslararası MEB Robot Yarışması, Özlem Burma Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, “hızlı çizgi izleyen” kategorisinde 1 idareci, 2 öğretmen ve 2 öğrenci katıldı. Kastamonu Anadolu İmam Hatip Fen ve Sosyal Bilimler Lisesi 1 idareci 1 öğretmen 2 öğrenci ile katıldı. Özlem Burma Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, “hızlı çizgi izleyen” kategorisinde Türkiye 1’incisi; Kastamonu Anadolu İmam Hatip Lisesi, “hızlı çizgi izleyen” kategorisinde Türkiye 2’ncisi oldu.

Yönetici, öğretmen ve öğrencileri tebrik eden İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş; liselerin çağımızın ihtiyaç duyduğu alanlardaki gelişim ve değişime ayak uydurduğunu söyleyerek bu okulların ülkenin geleceği için çok önemli olduğunu vurguladı. Hasan Gümüş, yarışmaya katılan öğretmen ve öğrencilere hediyeler vererek teşekkür etti.

kastamonugundemgazetesi.com

Bakmadan Geçme