İçme Suyu Ele Alındı

İl Sağlık Müdürü Dr. Hüseyin Sarıkaya ve beraberindeki heyet, Halk Sağlığı Referans Laboratuvarları Dairesi Başkanı Uzm. Dr. Nurgül Özcan ile birlikte Çankırı'nın içme suyunu değerlendirdi.

İçme Suyu Ele Alındı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Çankırı İl Sağlık Müdürü Dr. Hüseyin Sarıkaya ve beraberindeki heyet, halk sağlığının korunması için Halk Sağlığı Referans Laboratuvarları Dairesi Başkanı Uzm. Dr. Nurgül Özcan ile birlikte Çankırı’nın içme suyunu değerlendirdi. Değerlendirmelerde, İnsani tüketim amaçlı suların teknik ve hijyenik şartlara uygunluğu ile suların kalite standartlarının sağlanması, kaynak suları ve içme kullanma sularının istihsali, denetlenmesi, insan sağlığını korumak amacıyla Çankırı’da alınabilecek önlemler, doğal mineralli sular, suların fiziksel, kimyasal, radyoaktif ve mikrobiyolojik parametre değerlerinin uygunluğu suyun kalite standartlarının dışına çıkılmasına veya suların kirlenmesinde sebebiyet verebilecek konular hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Ziyaret kabulleri için teşekkür eden Dr. Sarıkaya, “Bakanlığımız yetkililerine ve sayın başkanımız Özcan’a nezaketlerinden ve misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Unutmayalım ki, su hayatın kaynağı, şifanın adresidir. Susuz toprakta hiç bir tohum susuz bedende hiç bir hücre yaşayamaz” dedi.

Bakmadan Geçme