• Haberler
  • Genel
  • İGM Başkanı Doğan Ünlü: 'Türk Bayrağı'na Uzanan Elleri Kırarız'

İGM Başkanı Doğan Ünlü: 'Türk Bayrağı'na Uzanan Elleri Kırarız'

Kastamonu İl Genel Meclisi Temmuz ayı oturumları devam etti. Toplantının gündeminde İl Özel İdaresi teklifleri yer aldı.

Toplantıda ilk olarak Araç İğdir köyü hakkındaki imar plan teklifleri görüşüldü. Söz konusu teklifler İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na gönderildi. Toplantının diğer gündem maddesinde Araç Ekinözü köyü Saraycık Mahallesi için Karyatağı 1-2-3-4, Büyükoluk ve Pınarbaşı Çavuş köyü Merkez Nebioğlu ve Bostan Mahalleleri için Kaynarca membasından ihtilafsız su tahsisleri yer aldı. Söz konusu teklifleri Çevre ve Sağlık Komisyonu ile Köylere Yönelik Hizmetler Komisyonu’na gönderildi.

'Mültecilerin Görünen Odur ki Artık Büyük Problemlere Dönüştüğüdür'

Toplantıda gündem dışı söz alan CHP İGM Üyesi İsmail Turgay Maliki; “Sosyal Demokratıyla, Ülkücüsüyle, Milliyetçisiyle, CHP’lisi, MHP’lisi ve AK Partiliyse hepimiz Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin birer evlatlarıyız. Devletimizin tarihler boyu sevecen, insancıl ve korumacı politikalarıyla içten, samimiyetle yürüttüğü anlayışın içerisinde göçmen, mülteci ve misafirlerin görünen odur ki artık büyük problemlere dönüştüğüdür. Bizlerin bunları sinemize basarak, kendi aile fertlerimizden ayırmadan, kendi evlatlarımızdan ayırmadan, çiftliklerimizde çalıştırarak, okullarımızda okutarak, yakın ve sevecen politikalarımız karşılığında maalesef yaşadığımız tablo gösterdi ki, karşılık bulamıyor. Bu gidişle de daha acı olaylar yaşama tedirginliği içerisindeyim. Kurtuluş Savaşı’nda, Çanakkale Savaşı’nda, cephe savaşlarında kazandığı zaferler sonucunda düşman kuvvetlerin ölüsüne saygılı, esirlerine şefkatli ve kendi askeri gibi, kendi vatan evladı gibi muamele yapan bir ulusun bugün ülkesinde yaşadığı problemler yüzünden sığınmacı olarak kabul ettiğimiz misafirlerimiz son günlerde yurdumuzun içerisinde ve sınır ötesinde büyük infialle sorun haline gelmiştir. Devletimizin bu sorunlara artık kesin ve kalıcı çözümler getireceği muhakkak. Bundan hiç endişemiz yoktur. Şu anda yaşadığımız sorunlar ne EYT, ne doğal afetlerden ziyade en büyük sorunumuz bana göre yabancılar politikası olmuştur. Ekonomimizde büyük yaralar açmıştır. Artı demografik yapımızı da bozma yolunda eylem gösteriyorlar. Bu tahribatın toparlanması kolay olmayacaktır” dedi.

‘Türk Bayrağı’na Uzanan Elleri Kırarız’

İGM Başkanı Doğan Ünlü ise; “Türk Bayrağı’na uzanan elleri kırarız. Bu olayları gerçekleştirilenlere devletimiz gereken yaptırımları en üst seviyede yapacaktır. Fakat burada büyük fotoğrafa baktığımızda, 10 Haziran itibariyle başlayan dış ilişkiler ile ilgili bir süreç var. Bu süreç içerisinde Türkiye-Suriye ilişkiler, Rusya ile yapılan görüşmelerle olsun Suriye politikasını daha da rahatlatacak adımlar atarken, bunu gören Türkiye düşmanı olanlar, Türkiye-Suriye ilişkisini bozmak isteyenlerin nifak tohumu atmak isteyen eylemlerle karşı karşıyayız. Bunu yapanlar Türkiye dostu olamaz. Bunlar tamamen provokaktif eylemlerdir. Türk Bayrağı’na kim el uzatırsa uzatsın biz o eli kırmasını biliriz. Lakin büyük resme baktığımızda bu eylemlerin büyütülerek yapılması, Türkiye-Suriye ilişkilerine zarar getirmeyi amaçlıyoruz. Bu organizasyonu yapanlar bir takım kirli eylemler amaçlıyorlar. Gereken cezayı devletimiz verecektir. Buradaki asıl meseleyi de görmemiz lazım. İçinde MOSSAD’ın, dış güçlerin ve karanlık güçlerin olduğunu görmemiz lazım. Düşman uyumuyor, bizim de uyumamız lazım. Onlar Türkiye’yi karıştırmak istiyorlar. Bunları da önceden de yapmaya çalıştılar. Güvenlik güçlerimiz gerekenleri yapacaktır” ifadelerini kullandı.

Özel Haber

Bakmadan Geçme