İGM Başkanı Parçal: 'Senede 40 Milyon TL Aydınlatmaya Gidiyor'

Kastamonu İl Genel Meclisi Kasım ayı toplantıları devam etti. Toplantının gündeminde Köylere Yönelik Hizmetler Komisyonu raporu yer aldı.

Toplantıda; Araç İğdir köyünün Karabük girişinde aydınlatma bulunmamasından dolayı sorunun çözümü noktasında hazırlanan Köylere Yönelik Hizmetler Komisyonu raporu görüşüldü. Raporda; bölgenin aydınlatmaya ihtiyaç olduğu vurgulanarak, aydınlatma işi için gerekli aydınlatma direkleri ve aydınlatma işi İğdir köyü muhtarı tarafından karşılanacağı belirtildi. Muhtarın çalışmayı yapabilmesi için BEDAŞ’ın gerekli izin ve gerekli çalışmaları yapmasının gerektiği belirtildi. Söz konusu rapor doğrultusunda kabul edilerek, karara bağlandı.

‘Senelik 40 Milyon Tl’lik Bir Ödeme Yapıyoruz’

Söz konusu rapor üzerine söz alan İGM Başkanı Güray Parçal; “Köylerdeki sokak aydınlatma ücretlerini İl Özel İdaremiz tarafından ödeniyor. Senelik 40 milyon TL’lik bir ödeme yapıyoruz. Yol bütçemiz kadar parayı aydınlatmaya harcıyoruz. Aslında İl Özel İdaremizin bölgesinde gereksiz olarak yanan aydınlatmalar için bir çalışma yapmamız lazım. Çünkü bu bizim bütçemizden gidiyor. Senede 40 milyon TL’lik bir para aydınlatmaya gidiyor. Aydınlatma yatırımların daha dikkatli yapılması noktasında İl Genel Meclisi olarak bir çalışma yapmamız gerekiyor” şeklinde konuştu.

‘Biz Satış Noktası Da Talep Ettik’

Küresel Et Kombinası ve Et ve Süt Kurumu arasında yapılan protokole de değinen Parçal; “Hayvanını kestirmek isteyen vatandaşımız artık hayvanını Ankara’ya götürmek zorunda kalmayacak. Üreticimiz vade beklemek zorunda kalmayacak. Buradan parasını alacak. Biz satış noktası da talep ettik. Bu konuda da bir çalışma yapacaklarını söylediler” diyerek bilgi verdi.

kastamonugundemgazetesi.com

Bakmadan Geçme