İGM Haziran Toplantıları Tamamlandı

Kastamonu İl Genel Meclisi (İGM) Haziran ayı toplantıları tamamlandı. Toplantının gündeminde komisyon raporları yer aldı.

Toplantıda ilk olarak orman sayılan yerlerde konkasör kurulumu, kum çakıl alma, saha ve su hattı geçiş izni alma işlemlerini hızlandırmak adına yapılabilecek çalışmalar hakkında hazırlanan Hukuk İşleri Komisyonu raporu görüşüldü. Raporda; ilgili evrakların takip sürecinin önemli olduğu vurgulandı. Söz konusu rapor meclisin bilgisine sunuldu.

Toplantının diğer gündem maddesinde yöresel el sanatlarının, yerel kültürün ve kimliğin korunması için yapılabilecek çalışmalar hakkında hazırlana Esnaf, Sanayi, Ticaret ve Doğal Kaynaklar Komisyonu raporu görüşüldü. Raporda; köylerde alan taraması yapılması, bölgenin el sanatlarının tespit edilerek ve usta-çırak ilişkisini güçlendirmeye yönelik çalışma gerçekleştirilmesi vurgulanarak, meclisin bilgisine sunuldu.

Toplantıda son olarak AK Parti Grup Başkanı Bayram Pehlivan, MHP Grup Başkanı İlhan Bozahmetoğlu ve CHP Grup Başkanı Recep Akgül ortak basın açıklaması yaparak, basında yer alan bir köşe yazısına cevap verdiler.

İGM’den Köşe Yazısına Cevap

İGM’deki tüm parti grupları tarafından gerçekleştirilen ortak basın açıklamasında; “Birkaç gün önce basında çıkan köşe yazısıyla, dünyadan haberi yokken kedisini köşe yazarı ve gazeteci sanan bir şahsın halkımızın yüce takdiriyle tebarüz etmiş İl Genel Meclisimizi doğrudan hedef göstererek insanlar nazarında rencide etmek, görev alanlarında çalıştırmamak, çalışmalarını baltalamak, tüm kamuoyu nezdinde itibarsızlaştırmak, vazifesini küçümsemek, varlığını yok saymak ve böylece aklı sıra algı oluşturmak için olan menfi gayretlerine hep birlikte teessürle şahit olduk. Öncelikle Kastamonu İl Genel Meclisi üyelerimiz, parti ayrımı gözetmeksizin halkımızın takdiri ve tercihi sonucu seçilmiş bir meclistir. Meclis üyelerinin hepsi birbirinden kıymetli ve vazifelerinde ehil insanlardır. Meclis üyelerimizin tamamı seçildikleri ilçelerde halkın teveccühüne mazhar olmuş, hatırı sayılır, sözü dinlenir, sevilen, sayılan ve takdir edilen insanlardır. İstisnasız olarak bütün meclis üyelerimiz, zaman mefhumu gözetmeksizin, heyecan içinde ve büyük bir gayretle 7/24 Kastamonu’nun her derdine derman olmanın şuuruyla hareket eden, misyon ve vizyon sahibi olan kıymetli vatan evlatlarıdır. İktidarıyla muhalefetiyle bir ayrım yapmaksızın, oluşturduğumuz insicamla, Kastamonu için ter döken bütün meclis üyelerimizle birlikte çalışmaktan çok büyük onur ve mutluluk duyuyoruz. Bu nedenle öncelikle her bir meclis üyemize en kalbi şükranlarımızla teşekkürü bir borç biliyoruz. İkinci olarak meclis üyelerimiz bütün gayretleriyle Kastamonu için yaptığımız toplantılarımızı titizlikle ve özveriyle takip etmektedirler. Bunu, hiçbir sebep olmasa bile Kastamonu insanına ve temsil ettikleri İl Genel Meclisi Üyeliği makamına saygılarından ve sorumluluklarından dolayı yapmaktadırlar. Meclis üyelerimizin tamamı Kastamonu’nun hayrına ne yapabilirizin ve gelecek nesillere hangi güzel eserleri bırakabilirizin gayretindedirler. Meclisimizin görev alanının çok geniş olması, şehrimizin yüzölçümü ve coğrafi yapısının çalışmaları zamana yaymaya mecbur bırakması, üyelerimizin heyecanlarından Kastamonu’nun geneli için birçok konuyu gündeme taşımalarıyla birlikte toplantılarımızın uzun sürmesi de bir zaruret olarak ortaya çıkmaktadır. Kaldı ki Kastamonu’nun tüm ilçelerinin ve köylerinin sorumluluk alanımızda olması ciddi ve özverili mesai gerektirmektedir. Buna göre de yakın ilçelerden gelen üyelerimiz kendi imkanlarıyla geliş-gidiş sağlayıp masraflarını karşılamaktayken, uzak ilçelerimizden gelen üyelerimiz buna ilaveten konaklama ihtiyaçlarını da kendi harcamalarıyla karşılamaktadırlar. Yapılan tüm çalışmalarda Devletimizin bir kuruşuna zarar vermeyecek en üst düzey hassasiyetiyle çalışmalarını yürütmektedir. Dolayısıyla fedakarlıkla çalışan tüm meclis üyelerimizi, birileri istedikleri kadar karalamaya çalışsa da başarılı olamayacak kendi karanlığında kaybolacaktır” denildi.

'Tetikçilik Yapma'

Açıklamanın devamında; “Üçüncü olarak meclis üyelerimizin komisyonlardan aldıkları ücret kanunen öngörülmüş olup, mevcut haliyle üyelerin geliş-gidiş ve konaklama ihtiyaçlarını dahi karşılamamaktadır. Hiç bir il Genel Meclis üyemiz göreve talip olurken alacağı ücreti düşünerek meclis üyeliğine talip olmamıştır, olamazda. Söz konusu şahsın algısıyla iddia edildiği gibi bir yüksek bir ücret almaları söz konusu değildir. Amaç bu konu üzerinden meclisimize operasyon yapmaktır. Eski Türkiye’de de bir takım şer odakları seçilmişleri çalıştırmamak için satılmış trolleriyle aynı bu şahıs gibi çok operasyonlar çektiler. Ama millet bu operasyonlara pabuç bırakmadı ve herkese gereken cevabı verdi. Bu şahısta cevabını bizden de milletimizden de mutlaka alacaktır.  Eski Türkiye hayali kuran bu şahsı bu kürsüden uyarıyoruz. Sepetinde ne var, sepetin kaç kuruş bilmiyoruz, mason locada çevirdiğin işleri de bilmiyoruz oradaki makamını da bilmiyoruz. Ama ne iş yapıyorsan adam gibi yap. Onun bunun trollemesiyle tetikçilik yapma. Gazi meclisi bombalayanlar gibi bizi bombalayabileceğini aklından çıkar. Kastamonu’nun menfaatleri ve geleceği için çalışan meclisimize laf söylemek senin gibi trolün haddi değildir. Aynı saygısızlığını devam ettirirsen ipini elinde tutanlarla beraber zamanı gelince bu millet sana ve senin gibilere gereken cevabı yine verir. Biz Kastamonu’nun geleceği için bu tiplerle, böyle şer odaklarıyla mücadele edeceğiz. Mücadele edeceğiz ki meydanın kendilerinde değil halkın elinde olduğunu görsünler. Biz İl Genel Meclisi olarak tüm üyelerimizle gece gündüz demeden, tüm gücümüzle, heyecanla ve aynı kararlılıkla, kucaklaşarak, bütünleşerek, el ele, gönül gönüle en samimi bir şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu noktada en ufak bir tereddüt göstermeden, insan üstü gayretlerinden dolayı İl Genel Meclisi üyelerimizin hiç bir çıkar menfaat gözetmeksizin yapmış olduğu çalışmalardan dolayı hepsini tebrik ediyoruz Bize emanet olan bu kutsal görevlerde olduğumuz sürece bu çıkar ve menfaat odaklı karanlık trollerin meclisimizin ve saygıdeğer meclis üyelerimizin şahsiyetini, çalışmasını rencide edecek hiçbir eylemi, sözü cevapsız bırakmayacağımızı tüm kamuoyuna saygıyla sunarız. Soyadı gibi kendini Afacan zanneden bu şahsa tavsiyemiz kirli klavye silahşörlüğü yapmak yerine İGM toplantılarında ilimiz için halkımız için neler yapılıyor gelip görmesi gerekir, tabi gerçekleri görmek isterse” ifadelerine yer verildi.

Özel Haber

Bakmadan Geçme