• Haberler
  • Genel
  • İl Milli Eğitim Müdürü Gümüş: 'Gazzeli Çocukların Gönüllerini Isıtacaklar'

İl Milli Eğitim Müdürü Gümüş: 'Gazzeli Çocukların Gönüllerini Isıtacaklar'

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, Kastamonu Halk Eğitimi Merkezi'nde Gazze'de bulunan çocuklara giyim ve ihtiyaç eşyası üreten kursiyerleri ziyaret etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Gümüş: 'Gazzeli Çocukların Gönüllerini Isıtacaklar'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Halk Eğitimi Merkezi’ndeki Giyim Üretim Teknolojileri Öğretmeni Medine Somuncu kursiyerleri ile birlikte Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nce hazırlanan proje çerçevesinde Gazze'deki çocuklar, bebekler ve kadınlar için giyim ve ihtiyaç eşyası üretimi devam ediyor. 

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, Kastamonu Halk Eğitimi Merkezi’nde Gazze'de bulunan çocuklara giyim ve ihtiyaç eşyası üreten kursiyerleri ziyaret etti. Halk Eğitimi Merkezi ziyareti esnasında İl Müdürü Gümüş’e, Şube Müdürü Mücahit Kılınç da eşlik etti. 

‘Fedakârca Bir Çalışma Sergileniyor’

Halk Eğitimi Merkezi kursiyerleri ile bir süre sohbet eden İl Müdürü Hasan Gümüş, “Tarih boyunca millet olarak nerde bir mazlum varsa, nerede yardıma olan bir ihtiyaç varsa yardımına koşmuşuzdur. Bugün de Gazze'de mağduriyet var. Bu mağduriyeti görür görmez annelerimiz, ablalarımız harekete geçtiler şu anda oradaki çocuklar ve kadınlar için, mazlumlar için hemen üretime geçtiler ve bu üretimi aile sıcaklığında yapıp onların gönüllerini ısıtacaklar. Tüm ülkemizde Halk Eğitimi Merkezlerimizde şu anda bir insanlık dramı yaşanan Gazze için, battaniyeler, tulumlar, eşofmanlar dikilerek bir nebze olsun onların mağduriyetlerinin giderilmesi için fedakârca bir çalışma sergileniyor. Ürettiğimiz her elbise sadece sıcaklık sağlamakla kalmayacak aynı zamanda umut ve dayanışma sembolü olacaktır. Bu kurs sayesinde birlikte hareket etme ve yardımlaşma ruhumuz güçlenecektir. Bu anlamlı projede yer alan ve emek veren başta Halk Eğitim Merkezi İdarecilerimiz olmak üzere, Giyim Üretim Teknolojileri Öğretmenimiz Medine Somuncu ve tüm kursiyerlerimize teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

Kursiyerlerin çalışmalarını inceleyerek başarılar diledi. 

Özel Haber

Bakmadan Geçme