İl Milli Eğitim Müdürü Gümüş, özel öğrencilerle buluştu

Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, Kadı Dağı Halk Eğitimi Merkezi Özel Yürekler Ek Binasına ziyaret gerçekleştirdi.

Şube Müdürü Mücahit Kılıç'ın eşlik ettiği ziyarette özel öğrencilerimiz tarafından çiçeklerle karşılanan İl Müdürü Gümüş, özel çocuklarımız için açılan el sanatları, beden eğitimi ve spor, drama ve yiyecek içecek hizmetleri alanlarında açılan kurs faaliyetlerini yerinde görerek velilerle ve öğrencilerle sohbet etti. 

“ÖZEL ÇOCUKLARIMIZIN HİZMETİNDEYİZ”

Kurum bünyesinde açılan kurslar sayesinde özel öğrencilerin velilerinin de eğitim alabildiği merkezde konuşan İl Müdürü Gümüş; “Özel çocuklarımızın ilgi yetenek ve yeterliliklerinin desteklenmeleri halinde neleri başarabileceklerini görüyor, onların yaşama sevinçlerini yüksek tutarak hayata sarılmalarından büyük mutluluk duyuyoruz. İnsanı merkeze alan ve 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın' anlayışını ilke edinmiş bir medeniyetin mensupları olarak bizler, her konuda özel çocuklarımızın hizmetindeyiz. Onların mutluluğu bizim mutluluğumuzdur. Onların gözlerindeki ışık, yüzlerindeki tebessüm bize güç ve umut veriyor. Başta her an desteklerini yanımızda hissettiğimiz devlet büyüklerimiz olmak üzere eğitim süreçlerini özveri ve gayretle yürüten eğitim ailemizin tüm bireylerine, velilerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

25 Ağustos Cuma günü yaz kurslarını tamamlayacak olan öğrencileri, pasta keserek tatil sevinçlerini İl Müdürü Gümüş ile paylaştı.

kastamonugundemgazetesi.com

Bakmadan Geçme