Ilgaz 50 Bin Ziyaretçiyi Ağırladı

Ülkemizin önemli kış turizmi merkezlerinden Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) 10'uncu Bölge Müdürlüğü Ilgaz Dağı Milli Parkı yarıyıl tatilinde yoğun ziyaretçi akınına uğradı.

Türkiye'nin gözde kış turizm merkezlerinden Ilgaz Dağı Milli Parkı'nda, ziyaretçi beklentilerini ön planda tutan, ziyaretçi memnuniyetini hedefleyen bir anlayışla Milli Park Müdürlüğü’nce gerçekleştirilen çalışmalar neticesinde her yıl milli parka gelen ziyaretçi sayısı artış gösteriyor. Ilgaz Dağı Milli Parkı 2023-2024 Eğitim Öğretim Dönemi yarıyıl tatilinde de her yaştan 50 bin ziyaretçiyi ağırladı.

Alan, doğal güzellikleri, manzarası, rekreasyon imkanları ve yarı yıl tatilinin etkisi ile günübirlik ve konaklayan ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi gördü. Muhteşem kar manzaraları ile doğa ile baş başa kalmak, kayak yapmak, telesiyeje binmek, dinlenmek, eğlenceli vakit geçirmek isteyen ziyaretçiler adeta alana akın etti. Ziyaretçiler, milli park içerisinde yer alan 1 teleski ve 2 telesiyej alanlarında keyifli vakit geçirdiler.

Ilgaz Dağı Milli Parkı, dört mevsim Ankara ve İstanbul gibi büyük şehirler başta olmak üzere Çankırı, Karabük, Samsun, Ordu, Çorum, Amasya gibi pek çok ilden gelen kayak severlerin, günübirlik ziyaretçilerin tercih ettiği alanlar arasında ilk sıralarda yer alıyor.

Bakmadan Geçme