Ilgaz'da Arazi Çalışmaları Gerçekleştirildi

Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) 10'uncu Bölge Müdürlüğü Ilgaz Dağı Milli Parkı'nda Çadırlı Kamp Alanı ve Karavanlı Kamp Alanı Projelendirilme arazi çalışmaları gerçekleştirildi.

Ilgaz'da Arazi Çalışmaları Gerçekleştirildi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Ilgaz Dağı Milli Parkı sahip olduğu zengin biyolojik çeşitliliği, jeolojik-jeomorfolojik yapısı, orman varlığı ve rekreasyon alanları ile doğaya dayalı turizm etkinliklerinin yapılmasına olanak sağlıyor.  Eşsiz güzellikleri ile her geçen yıl ziyaretçi sayısı artıyor. Milli parkın doğa turizmi etkinliklerinde manzara seyir alanları, yürüyüş rotaları, günübirlik rekreasyonel alanları ile kültürel değerlerden Derbent Şehitlik Anıtı ve İstiklal Yolu önemli cazibe noktaları arasında yer alıyor. Ayrıca alanda ziyaretçilerin kamp ve karavan taleplerini karşılamaya amacıyla çalışmalar başlatıldı.

Ilgaz Dağı Milli Parkı Çadırlı ve Karavan Kamp Alanı Projesi kapsamında ziyaretçilerin günlük ihtiyaçlarını karşılamaya maksadıyla tuvalet-duş-bulaşık ve çamaşır yıkama yerlerinin bulunduğu 2 sıhhi tesis, 50 çadır alanı, 30 karavan alanı, 80 piknik masası, ocak, çöp kutusu ve 28 araçlık otopark yeri belirlendi.  
 

Bakmadan Geçme