İnebolulu Müzisyen Öldürüldü

Güngören'de nişanlısı ile kahve içmeye giden İnebolulu müzisyen Umut Emre Aytekin, iki kişinin tekme ve yumruklu saldırısına uğradı. 36 yaşındaki müzisyen hayatını kaybederken, olay anı saniye saniye güvenlik kamerasına yansıdı.

Güngören Abdurrahman Nafiz Gürman Mahallesi'nde Müzisyen Umut Emre Aytekin, nişanlısı Maria Zeppin ile birlikte kahve içmek için restorana gitti. İkili otururken, yan masada oturan Ceyhun T. (22) ve Hayrettin Ö. (23) arasında henüz belirlenemeyen bir nedenle tartışma çıktı. Müzisyen Aytekin, kasaya yöneldiği sırada 2 kişi tekme ve yumruklarla saldırdı. İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Aytekin, ambulansla Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı fakat hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Olay anı saniye saniye güvenlik kamerası tarafından görüntülendi. Görüntüde; saldırganların müzisyeni tekme ve yumruklarla dövdüğü, şüphelilerin uzaklaşırken tekrar gelip başında beklediği görülüyor.

Öte yandan gözaltına alınan şüpheliler, emniyette işlemlerinin bitmesinin ardından adliyeye sevk edildi. Şüpheliler, kasten öldürme suçundan aynı gün sevk edildikleri adli makamlarca tutuklandı.

Müzisyen Son Yolculuğuna Uğurlandı

Aytekin için Güngören Veysel Karani Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Törene, Aytekin'in ailesi ve sevenleri katıldı. Gözyaşları içinde cenaze namazı kılınan Umut Emre Aytekin, Silivri Gümüşyaka Mezarlığı'na defnedildi.

Olaydan önce kendisiyle vedalaştığını söyleyen arkadaşı Remziye Kartal, “Biz arkadaşlarıyız, gece 01.30-02.00 arasında hep beraberdik. Kız arkadaşı ile birlikte oturuyordu. En son bana sarıldı ve vedalaştı" dedi.

‘Aslan Gibi Yeğenimizi, Dünya Güzeli Çocuğu Öldürdüler’

Askerden yeni geldiğini belirten dayısı Ahmet Kıvak, “Aslan gibi yeğenimizi, dünya güzeli çocuğu öldürdüler. Geliyorlar nişanlısına laf atıyorlar, o da ‘niye bakıyorsunuz’ diyor. Orada olay bitiyor, arkasını dönüyor. Arkasını dönünce saldırıyorlar, arkadan vuruyorlar darp ediyorlar, sonra yere düşüyor. Bir de yerde tekmeliyorlar. Orada çocuğu öldürüyorlar. Vicdansız, merhametsizler” diye konuştu.

Acılarının tarifsiz olduğunu söyleyen kuzeni Oya Kıvrak, “Mekanın önünde nişanlısına laf atılıyor. Emre de daha yaşça büyük olduğu için olgunlukla, ‘yapmayın çocuklar, yanlış yapıyorsunuz’ deyip içeriye geçiyor. Kasaya siparişini ödüyor, arkadan ensesine bir darbe alıyor. Bununla birlikte düşüyor. Düşmesiyle birlikte nişanlısı da kapaklanmaya çalışıyor. Onu da itiyorlar. Gittikten sonra diğer kişi de geliyor, yumruklamaya devam ediyorlar. Sonra nişanlısı tekrar kapaklanmaya geliyor ve bu iki genç uzaklaşıyorlar. Kötüleşmiş, ambulansta mı artık hastanede mi bilemiyorum” şeklinde konuştu. 

Bakmadan Geçme