KAL-DER'den İkamet Çağrısı

Kastamonu Kalkındırma Derneği (KAL-DER) Başkanı Tugay Civelekoğlu, beraberindeki heyet ile İl Genel Meclisi Başkanı Güray Parçal'ı ve üyelerini ziyaret etti.

Ziyaret hakkında bilgilendirmede bulunan Civelekoğlu; “KAL-DER olarak Kastamonu’muzun maddi ve manevi kalkınmasında bütün alternatiflerin bütün olarak değerlendirilerek Kastamonu’muzun istifadesine sunulması için çalışmalar yapmaya devam ediyoruz. Bu çalışmalarımızın gereği olarak da gerek resmi kurumlarla ve gerekse de özel kuruluşlarla olabildiğince iletişim içerisindeyiz. Bu maksatla en son Kastamonu İl Genel Meclisi Başkanımız Güray Parçal beyefendiyi ve kıymetli üyelerini ziyaret ettik. İl Genel Meclisinin ve İl Özel İdaresinin yaptığı çalışmaların gerçekten takdire şayan olduğunu bir kez daha dernek olarak müşahede ettik. Bu vesileyle başta İl Genel Meclisi Başkanı Güray Parçal olmak üzere tüm kıymetli üyelerine ve İl Genel Sekreteri Nida Sinsi ve bütün çalışma arkadaşlarına KAL-DER olarak teşekkür ediyoruz. Bu uyumlu çalışmalarının devamını da Kastamonu için diliyoruz. Yaptıkları çalışmaları için bugüne kadar bir teşekkür edememeyi de kendimiz için bir eksiklik görüyoruz” dedi.

‘Hemşehrilerimizi İkametlerini Kastamonu’ya Aldırmaya Davet Ediyoruz’

Kurumların gerçekleştirdiği hizmetlerin küçümsenemeyeceğini söyleyen Civelekoğlu; “Hele de Kastamonu coğrafyasında mutlaka kıymeti bilinmesi gerekir. Zira Kastamonu merkez dahil 20 ilçesiyle, dağınık haldeki bin 54 köyüyle, 378 binden fazla nüfusuyla, 13 bin 108 km2 yüzölçümüyle, 170 km sahil uzunluğuyla ve 3 binden fazla yerleşim yeriyle ülkemizdeki en geniş ve zorlu coğrafyalardan bir tanesine sahiptir. Böyle bir coğrafyada kısıtlı bütçeyle hizmet gerçekleştirmek gerçekten marifet, fedakarlık, bilgi ve tecrübe ister. Bunu İl Genel Meclisimizin sayın başkanı ve tüm üyelerinde görmek Kastamonu’muz için bir kazançtır. Dağınık Kastamonu coğrafyasında kışın nüfusumuz sabit kalırken yazın 4-5 katına çıkmaktadır. Haliyle İl Genel Meclisimiz nüfusa göre belirlenmiş bütçeyle nüfusun 4-5 katı fazlasına göre hizmet verilmektedir. Bu sebeple ikameti başta İstanbul olmak üzere diğer şehirlerde bulunan ama bulundukları şehirlerde kendileri için bağlayıcı bir yükümlülük bulunmayan bütün Kastamonulu hemşehrilerimizi hak ettiğimiz bütçeye göre ödenek almak için ikametlerini Kastamonu’ya aldırmaya davet ediyoruz. Bütün siyasi parti temsilcilerimizde, STK’larımızıda bu konuda duyarlı olmaya davet ediyoruz. İkamet problemi nedeniyle hak ettiğimiz ödeneğin daha azı Kastamonu’muza verilmekte ancak nüfusun 4-5 katı fazlasına göre hizmet gerçekleştirilmeye çalışılmaktadır. Bunun önüne geçilmesi elzemdir” ifadelerini kullandı.

‘Hiçbir Şüphe Duymayarak Çalışmalarında Başarılar Diliyoruz’

Tugay Civelekoğlu son olarak; “Öğrendiğimiz kadarıyla son 4 yılda 78 adet iş makinesinin başta Sayın Güray Parçal olmak üzere Kastamonu İl Genel Meclisinin kıymetli üyelerinin gayretli çalışmalarıyla Kastamonu’ya kazandırılmış olması bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. Yine ilimize 400 km sıcak asfalt İl Genel Meclisimizin gayretiyle yapılmıştır. 600 km ikinci kat asfalt yapılmıştır. Şehrimize 400 bin m2 parke İl Genel Meclisimizin gayretiyle döşenmiştir. Son üç yıl boyunca meydana gelen sel felaketleri ve heyelanlar sebebiyle kapanan yollar, takibatları ve tahkimatları yapılmıştır. Bu sürede 7 köprümüz hizmete açılmış olup 25 köprümüzün de inşaatı devam etmektedir. Bin 500 km içme suyu borusu döşenmiştir. 50 bin metre koruge boru döşemesi yapılmıştır. 30 adet sulama tesisi yapımı ve tamiratı gerçekleştirilmiştir. 500 adet içme suyu tesisi ve tamiratı gerçekleştirilmiştir. 4 yıl içerisinde büyük kar yağışları afet pozisyonu yanında oluşmuştur. Bu sebeple karla mücadeleyle ilgilide büyük çabalar sarf edilerek yağışa müteakip bir hafta içerisinde yolu açılmayan köy kalmamıştır. Bu hizmetleri gecelerini gündüzlerine katarak yaptıklarını bizler gördük. Bu vesileyle başta Sayın Güray Parçal olmak üzere Kastamonu İl Genel Meclisinin kıymetli üyelerine teşekkürlerimizi sunuyoruz. Daha güzel hizmetleri gerçekleştirmelerinden hiçbir şüphe duymayarak çalışmalarında başarılar diliyoruz” dedi.

kastamonugundemgazetesi.com

Bakmadan Geçme