Kal-Der Yönetim Kurulu Başkanı Civelekoğlu'ndan Açıklama

Kastamonu Kalkındırma Derneği (Kal-Der) Yönetim Kurulu Başkanı Tugay Civelekoğlu, Kastamonu'da faaliyet gösteren Küresel Et Kombinası ile Et ve Süt Kurumu arasında imzalanan anlaşmaya değinerek açıklamalarda bulundu.

Civelekoğlu açıklamasında Kastamonu’nun kalkınması için gayret gösterdiklerini ifade ederek; “Kal-Der olarak Kastamonu’muz için çalışmaya ve fikirler üretmeye devam ediyoruz. Daha önceden de ifade ettiğimiz üzere Kastamonu’muzun kalkınması ve hizmetlerin gelmesi noktasında ulaşabildiğimiz herkesle iletişim içerisinde olmaya da gayret gösteriyoruz. Gerçekleştirilen hizmetler için de teşekkür etmeyi de bir vecibe kabul ediyoruz” dedi.    

'Et ve Süt Kurumu Artık Kastamonu’da Da Hayvan Kesimi Yapacak'

Et ve Süt Kurumu tarafından Kastamonu’da yapılacak hayvan kesim hizmetine de değinen Civelekoğlu; “Şehrimizde faaliyet gösteren Küresel Et Kombinası ile Et ve Süt Kurumu arasında kesim hizmetiyle ilgili bir anlaşma imzalandı. Burada vesile olan başta Küresel Et Kombinası yöneticileri olmak üzere, AK Parti İl Başkanımıza, vekillerimize, Kurum yetkililerine, hayvancılıkla ilgilenen meslek kuruluşlarına, ilgili STK’lara, emeği geçen herkese bu kazanım için teşekkür ediyoruz. Kastamonu’ya bir hizmet daha kazandırılmıştır. Kastamonu üreticileri için bir imkân kazandırılmıştır. Yani Et ve Süt Kurumu artık Kastamonu’da da hayvan kesimi yapacaktır. Üreticilerimiz kolaylıkla hayvanlarını kestirebileceklerdir. Kesimin sonucu etler ise ihtiyaç olan diğer illere gönderilecektir. Yani Kastamonu’nun et ürünlerinde bir merkez kabul edilmesi noktasında bir adım atılmıştır.  Burada Et ve Süt Kurumu’nca kesim hizmetine dair bir hizmet alımı bizler için sevindirici bir hadisedir” ifadelerini kullandı.

'Kastamonu İnsanının Da Uygun Fiyata Et Ve Süt Ürünlerinden Faydalanma Hakkı Var'

Kastamonu halkına uygun fiyatlı et sunmanın zaruri olduğuna da değinen Civelekoğlu, konu ile ilgili görüşlerini şöyle ifade etti: “Üretici için bir imkân oluşturulmuştur. Ancak bu Kastamonu için yeterli değildir. Şimdi de tüketici için imkân oluşturma mecburiyeti doğmuştur. Zira Kastamonu’dan alınan ete Kastamonu insanının da ihtiyacı vardır. Et ve Süt Kurumu ürünlerinin normal piyasa fiyatının çok altında satıldığı bir gerçektir. Tarihe yön vermiş Kastamonu insanının da uygun fiyata et ve süt ürünlerinden faydalanma hakkı vardır. Burada kesimi yapılan eti başka şehirlerde uygun fiyata insanlar alınabilecekken, Kastamonu insanının bundan mahrum bırakılması düşünülemez. Biz Kal-Der olarak insanımızın uygun fiyata et ve et ürünlerinden faydalanması için elimizden geleni yapacağız. Başta iktidar milletvekilleri ve ilgili kurumlarımız olmak üzere herkesle görüşmelerimizi gerçekleştirerek burada Et ve Süt Kurumunun Satış Mağazasının açılması için elimizden geleni yapacağız. İnanıyoruz ki vekillerimizde diğer yöneticilerimizde bizimle aynı fikirde olacaklardır. Bizce bu hizmet de Kastamonu için küçümsenmeyecek bir hizmettir. Hele de Kastamonu’da da uygun fiyatlı et satımı gerçekleştiği zaman insanımızın sevincinin ve duasının hiçbir değerle kıyaslanamayacağı bir kez daha görülecektir. Bu vesileyle hem sayın vekillerimize hem de şehrimizde kesim hizmeti verecek olan Küresel Et Kombinası yönetici ve çalışanlarına tekrar teşekkür ediyor çalışmalarında muvaffakiyetler diliyoruz.”

kastamonugundemgazetesi.com

Bakmadan Geçme