Kapuz Plajı son 10 yılın rekorunu kırdı

Zonguldak Kapuz Plajı son 10 senede ziyaretçi rekorunu kırdı. Zonguldak Belediyesi'nin işlettiği plajı şu ana kadar yaklaşık 100 bin kişi ziyaret etti.

Kapuz Plajı doğal güzellikleri ve denizle bütünleşen atmosferi, Zonguldaklıların ve şehir dışından gelen misafirlerin yaz aylarında tercih ettiği önemli ziyaretçi noktalarından biri oldu. Günlük yaklaşık 2 bin ziyaretçi sayısına ulaşan plajda hafta sonu ziyaretçi sayısı 3 bini aştı. Yaz sezonu boyunca yaklaşık 100 bin ziyaretçiye ulaştı. Plaj, çoğu halk plajını geride bıraktı.

“BÖLGEDE DENİZE GİRMEYİ TAVSİYE EDİYORUZ”

Plajda görev yapan cankurtaranlar boğulma tehlikelerine karşı bekledi. Kapuz Plajı Cankurtaranı Muzaffer Kaya, "19 Haziran'dan itibaren yoğun bir katılım oldu. Açılıştan bugüne toplamda 100 kişiyi boğulmaktan kurtardık. Vatandaşlarımıza cankurtaranın olduğu bölgede denize girmeyi tavsiye ediyoruz. Vatandaşlar burada keyifli bir şekilde tatillerini geçirebilir. Sezon kapanıncaya kadar bu şekilde vatandaşlarımızın güvenliğini sağlamaya devam edeceğiz" dedi.

Zonguldak Belediyesi'ne ait Kapuz Plajı’nda 13 personel ve 4 cankurtaran ile vatandaşlara hizmetini sürdürüyor. Tesis içerisinde vatandaşlara ilk yardım hizmeti, yeme- içme, tuvalet, kabin, can yeleği ve duş hizmeti veriliyor.

İhlas Haber Ajansı

Bakmadan Geçme