Karaş'ta Bilim Fuarı Açıldı

Karaş İlkokulu ve Ortaokulu'nda TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı etkinlikleri gerçekleştirildi.

Öğrenciler tarafından danışman öğretmenleri rehberliğinde hazırlanan projelerin sergilendiği fuarın açılışı; İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, Şube Müdürleri Halil İbrahim Kara, Hasan Sarıahmetoğlu, Mehmet Sait Aydın, STK temsilcileri, okul ve kurumlardan yönetici, öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi.  

Açılış kurdelesinin İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Gümüş ve davetliler tarafından kesilmesini takiben sergilenen çalışmaların yer aldığı stantlar, İl Müdürü Gümüş ve davetliler tarafından tek tek gezilirken, öğrenci ve öğretmenler tarafından projeleri hakkında bilgi sunuldu. Fuarda sergilenen projeler davetliler tarafından ilgi ve beğeniyle gezildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş; TÜBİTAK proje faaliyetlerinin öğrencileri bilimsel araştırma yapmaya teşvik edilmesi, takım çalışması, proje hazırlama becerilerini ve ortaya çıkan çalışmaları sunmaları açısından önemli olduğunu vurguladı. Gümüş; bilim fuarları ile okulların şenlendiğini dile getirerek fuarların hazırlık, başvuru ve düzenlenmesinde süreçlerinde emeği geçen okul yöneticilerine, öğretmenlere ve öğrencilere teşekkür ederek başarılarının devamını diledi. 

Bakmadan Geçme