Karlar Altında Horma Kanyonu

Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) 10'uncu Bölge Müdürlüğü Küre Dağları Milli Parkı sınırlarında yer alan Horma Kanyonu beyazlar içinde bir başka güzel.

Karlar Altında Horma Kanyonu
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Küre Dağları Milli Parkı sınırlarında, Pınarbaşı’nda yer alan Horma Kanyonu'nun ilçe merkezine uzaklığı 3 kilometre. Sahip olduğu doğal zenginlikleri ile Batı Karadeniz'in dört mevsim görülmesi gereken yerlerinden biri olan Horma Kanyonu, kar yağışı ile bembeyaz muhteşem bir güzelliğe büründü.Karlar Altında Horma Kanyonu

İçerisinden Ilıca Şelalesi'ne dökülen Zara Çayı'nın geçtiği kanyonda, Milli Park Müdürlüğü’nce yapımı tamamlanan, ziyaretçinin rahatça yürüyebileceği 3 kilometrelik bir yürüyüş platformu bulunuyor. Kanyona monte edilen, tamamen doğaya uyumlu ahşaptan yapılan yürüyüş platformu üzerinde dinlenme noktaları da bulunuyor. Doğa yürüyüşü için oldukça elverişli bir yapıya sahip olup kanyon, doğal akvaryum niteliği, etkileyici dev taş kazanları ve bölgeye özel endemik bitki türleriyle, doğa fotoğrafçılığı için de bulunmaz bir yerdir.

Yürüyüş parkurunun sonunda ise ziyaretçileri başka bir güzellik karşılıyor. Kanyonun içinden geçen Zara Çayı'nın döküldüğü Ilıca Şelalesi. Şelalenin oluşturduğu doğal havuz ve çevresindeki bitki örtüsü ziyaretçilerine egzotik bir görüntü sunuyor. 

Özel Haber

Bakmadan Geçme