KASMİB Başkanı Vali Dallı oldu

Kastamonu Mahalli İdareler Birliği (KASMİB) Başkanı seçimi İl Genel Meclisi Başkanlığı Salonu'nda yapıldı.

Saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantı, KASMİB üyelerinin katılımı ile kapalı zarf usulü birlik başkanı seçimiyle devam etti. Seçim sırasında Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu birliğin işleyişi hakkında Vali Meftun Dallı’yı bilgilendirdi. Kullanılan 34 oyun tamamını alan Vali Dallı KASMİB’in Başkanı oldu.

“GEÇMİŞ OLSUN”

Vali Meftun Dallı, üyeleri selamlayarak; “Gösterdiğiniz teveccühten dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum öncelikle. Allah mahcup etmesin. İnşallah güzel hizmetler yapmayı hep birlikte Cenabıhak hepimize nasip etsin. Başkanımıza geçmiş olsun diliyorum, hepiniz adına. Aracıyla kaza geçirdi, Allah korumuş, şükür bir yaralama falan bir şey yok. Öbür araç ters dönmüş. Geçmiş olsun” dedi.

“LİSANS MESELESİNİ HALLETMEK İSTİYORUZ”

Dallı, güzel projelerin olduğunu belirterek; “Yalnız sıkıntılarımızdan bir tanesi ilk gelir gelmez hemen bana intikal eden Çevre Şehircilik Müdürümüzün ve işte yardımcısının gelip anlattıkları bir mesele bu, lisanslarla ilgili bir sorunumuz var. Bir an önce Adnan Bey’le de konuştuk. Bir tek bizim sorunumuz değil anladığım kadarıyla. Türkiye’deki diğer mali idare birliklerinin de aynı sorunlarının olduğunu, onları da bu konuda sıkıntı içerisinde bulunduklarını ifade ettiler. Biz gene de nasıl çözülecekse bu bir an önce bilgi sahibi olup bu süreci başlatıp bu lisans meselesini halletmek istiyoruz. Çünkü anladığım kadarıyla Çevre Bakanlığımızın mevzuatı açısından bakıldığında burada bir sorun var. Yani şu an itibariyle müfettişler gelmiş, incelemiş ‘kesmemiz gereken cezalar var’ dediler. Ben tabii ‘durun’ dedim yani şu an ceza ödeyecek halimiz yok yani. Zaten sıkıntıdayız. Bu sürekli böyle ensemizde demokrasinin kılıcı gibi sallanıp duracak bir mevzu olduğu için öncelikle onu halletmeye çalışacağız. Süreç içerisinde gerekirse sizleri de bilgilendirip sizin de desteğinizi almaya çalışırız hep birlikte. Onun dışında işlerimiz düzenli bir şekilde yürüyor, yürümeye devam ediyor. Belediyelerimize teşekkür ediyoruz. Bütçe noktasında herhalde herkes üstüne düşen imkanları çerçevesinde zaten düzenli olarak yapıyordur, yapmaya da devam edecektir. Onun için teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Dilek ve temenniler bölümünde belediye başkanları yaşanan sorunları ve isteklerini dile getirdi. KASMİB Müdürü Adnan Tot da yapılan çalışmalar hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

kastamonugundemgazetesi.com

Bakmadan Geçme