Kastamonu basını iki değerini kaybetti

Yerel basınına uzun yıllar hizmet eden Nahit Odalıoğlu ile Fahri Özbek, hayatını kaybetti.

Yerel basınına uzun yıllar hizmet veren ve özellikle amatör spor haberciliği ile bilinen 82 yaşındaki Nahit Odalıoğlu, tedavi gördüğü hastanede yoğun bakımda sabaha karşı hayatını kaybetti.  Amatör futbol başta olmak üzere tüm salon ve saha branşlarındaki müsabakaları izledikten sonra yerel gazetelere haber servisi yapmasıyla bilinip sayılan ve sevilen Nahit Odalıoğlu’nun cenazesi, Sinanbey Camii’nde kılınan öğle namazına müteakip cenaze namazının ardından Gümüşlüce Mezarlığı’nda aile kabristanlığına defnedildi.

FOTOĞRAF SANATÇISI FAHRİ ÖZBEK’İ DE KAYBETTİK 

Kastamonu'nun tanıtımına sağladığı önemli katkıların yanı sıra sporcu kişiliği ile de tanınan ve usta bir voleybolcu olan Fotoğraf Sanatçısı aynı zamanda Kastamonu Gazetesi’nin köşe yazarı Fahri Özbek, tedavi görmekte olduğu Ankara’da hayatını kaybetti. 

Kastamonu Müzesi’nde uzun yıllar görev yapan, Vali Enis Yeter döneminde açılan Türkiye’nin ilk Kent Tarihi Müzesi’nin yöneticiliğini üstlenen ve Valiliğin yayımladığı Kastamonu’yu tanıtım kitap ve broşürlerinde imzası ve fotoğrafları bulunan 66 yaşındaki Fahri Özbek’in cenazesi, baba ocağı olan Araç Yazı köyünde defnedildi.

kastamonugundemgazetesi.com

Bakmadan Geçme