Kastamonu'da 2023 Yılında 882 Bin Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvan Aşılandı

Kastamonu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından, Kastamonu il genelinde büyük ve küçükbaş hayvanlara 882 bin doz şap, çiçek ve brucella aşısı, sokak köpeklerine yönelik bin 635 doz kuduz aşısı yapıldı.

Kastamonu'da 2023 Yılında 882 Bin Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvan Aşılandı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kastamonu Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, şap, çiçek, brusella ve kuduz hastalıklarıyla mücadelesini sürdürüyor. Bu çerçevede Kastamonu Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından il genelinde büyük ve küçükbaş hayvanlara 882 bin doz şap, çiçek ve brusella aşısı uygulandı. Ayrıca Kastamonu’da il genelinde başıboş sokak köpeklerine de bin 635 doz kuduz aşısı yapıldı.

Bin 635 Doz Kuduz Aşısı Yapıldı

Kastamonu Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nden konuya ilişkin yapılan açıklamada, “2023 hayvan sağlığı çalışmalarımız çerçevesinde; ilimiz genelinde hayvan sağlığı ekiplerimiz tarafından yılda en az 4 defa bütün işletmeler ziyaret ediliyor. Ziyaretlerde kimliklendirme ve koruyucu aşılama çalışmaları yapılmaktadır. Bu çerçevede ilimiz genelinde şap, çiçek ve brucella aşıları büyükbaş ve küçükbaş hayvanlara 882 bin doz uygulanmış olup, patili dostlarımıza bin 635 doz kuduz aşısı uygulanmıştır. Halk sağlığı ve hayvancılık ekonomisi için her şartta yetiştiricimize hizmet veren veteriner hekim, tekniker ve teknisyen arkadaşlarımıza kolaylıklar dileriz” ifadelerine yer verildi.

Kastamonu'da 2023 Yılında 882 Bin Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvan Aşılandı

Bakmadan Geçme