Kastamonu'da 5 aylık bebek bakımsızlıktan öldü

Kastamonu'da evinde ölü bulunan 5 aylık Esmanur'un, şüpheli bulunarak gözaltına alınan annesi ile sevgilisi tutuklandı.

Kastamonu'da evinde ölü bulunan 5 aylık Esmanur’un, şüpheli bulunarak gözaltına alınan annesi ile sevgilisi tutuklandı. Küçük Esmanur'un otopsisindeki ilk incelemelere göre, yeteri kadar beslenemediği ve bakımsızlıktan öldüğü belirlendi.

Olay, Topçuoğlu Mahallesi Topçuoğlu Çıkmazı Sokak’ta meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, sokak üzerine bulunan bir evde 5 aylık kız bebeği Esmanur G., yatağında ölü bulundu. 5 aylık bebeğin ölümünü şüpheli bulan polis ekipleri tarafından anne Yasemin G. ile birlikte yaşadığı öğrenilen Cahit H. gözaltına aldı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan Yasemin G. ile Cahit H., Kastamonu Adliyesi'ne sevk edildi. Hakim karşısına çıkartılan Yasemin G. ile Cahit H., tutuklandı.

Hayatını kaybeden 5 aylık Esmanur G.'nin cenazesi ise otopsi incelemesinin ardından Taşköprü’ye bağlı Ayvalı köyünde toprağa verildi. Küçük Esmanur'un otopsi incelemesindeki ilk belirlemelere göre, yeteri kadar beslenemediği ve bakımsızlıktan hayatını kaybettiğinin tespit edildiği öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor. 
 

Bakmadan Geçme