Kastamonu'da 963 Motosiklete Bin 137 Ceza!

Kastamonu İl Emniyet Müdürlüğü trafik ekiplerince haziran ayında bin 631 motosiklet ve sürücüsü denetlenirken bunlardan 963 motosiklete bin 137 cezai işlem uygulandı.

Kastamonu İl Emniyet Müdürlüğü denetimlerine her alanda devam ediyor. Yaz aylarının gelmesiyle birlikte motosiklet kullanımı artarken buna bağlı olarak ta denetimler sıklaştırıldı. Motosikletin karıştığı kazaların sonuçları diğer araçlara göre çok daha ağır sonuçlar doğuruyor. Vatandaşların can güvenliği ön planda tutularak düzenlenen denetimlerde ilginç veriler ortaya çıktı.

Haziran ayında bin 631 motosiklet ve sürücüsü denetlenirken uygulanan cezai işlemlerin başında kask kullanmamak geliyor. 590 sürücüye kask takmamaktan ekiplerce cezai işlem uygulandı. Motosiklet kullanımında hayati öneme sahip olan kaskını takmadan motosiklet kullanan sürücülere ekiplerce ayrıca ikazlarda da bulunuldu. Motosikletini tescil yaptırmadan trafiğe çıkan 10, sürücü belgesi olmadığı halde motosiklet kullanan 91, yeterli sürücü belgesi olmadan motosiklet kullanan 57, kırmızı ışık ihlaline uymayan 17, motosikletlerini yaya yollarında süren 43, hız kuralını ihlal eden 31, motosikletinin muayene süresini geçiren 51, sigorta yaptırmadığı tespit edilen 15, diğer maddelerden ise 232 cezai işlem uygulandı.

Bakmadan Geçme