Kastamonu'da Kara Çorba ikramı yapıldı

Kastamonu'da Türk Mutfağı Haftası kapsamında düzenlenen etkinliklerin dünkü bölümünde Coğrafi İşaretli ürünümüz olan Pınarbaşı'nın Kara Çorbası Cumhuriyet Meydanı'nda vatandaşlara ikram edildi.

Türk Mutfağı Haftası kapsamında düzenlenen etkinliklerin dünkü bölümünde Coğrafi İşaretli ürünümüz olan Pınarbaşı’nın Kara Çorbası Cumhuriyet Meydanı’nda vatandaşlara ikram edildi.

Vatandaşlara Kara Çorba ikramında bulunan İl Kültür ve Turizm Müdürü Fahrettin Şenoğlu; “Türk Mutfağı Haftası etkinlikleri kapsamına Pınarbaşı Belediye Başkanlığımızın Kara Çorba ikramını gerçekleştiriyoruz. Hafta boyunca çeşitli etkinliklerimizi planladık ve gerçekleştiriyoruz. Cuma gününe kadar etkinliklerimiz devam edecek. Kara Çorba çok özel bir yemek. Pınarbaşı’mıza özgü. Hem yapılış yöntemi hem de kullanılan malzemeler bakımından özel bir ürün. Aynı zamanda Coğrafi İşaretli ürünlerimizden biri. Pınarbaşı Belediye Başkanımıza ve emeği geçenlere etkinliğimize verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Vatandaşlar da Pınarbaşı Belediye Başkanlığı tarafından ikram edilen Kara Çorba’yı içerek, yöremize özgü lezzetin tadına vardılar.

Bakmadan Geçme