Kastamonu'da kaybolan kişi 14 gün sonra bulundu

Pınarbaşı Ilgarini Mağarası'nı gezmek için geldiği milli parkta kaybolan kişi, 14 gün boyunca küçük bir mağarada ormanda bulduğu otları yiyerek hayatta kaldı.

Pınarbaşı Ilgarini Mağarası'nı gezmek için geldiği milli parkta kaybolan bir kişi, 14 gün boyunca küçük bir mağarada geceyi geçirip, ormanda bulduğu otları yiyerek hayatta kaldı.

Ulaştığı köydeki bir eve sığınarak kurtulan vatandaş, hastaneye kaldırıldı.
Edinilen bilgiye göre, İstanbul’dan ilimize gezmeye gelen yaklaşık 30 kişilik grup, 30 Nisan'da Pınarbaşı’nda bulunan Ilgarini Mağarası'nı ziyaret etmek istedi. Ziyaret sırasında grupta yer alan 62 yaşındaki Hüseyin Alıcı, kayboldu. Kendisinden bir daha haber alınamayan Hüseyin Alıcı’yı bulmak için arama kurtarma çalışması başlatıldı. İl Jandarma Komutanlığına bağlı 13 asayiş, 4 komando asayiş, 3 dron, JAK timleri, arama ve kurtarma köpeği, 1 “cayrokopter” ile AFAD, UMKE ekipleri ile 14 gün boyunca yapılan çalışmalarda Alıcı'ya ait herhangi bir ize rastlanamadı.

14 GÜN HAYATTA KALDI, BULDUĞU KÖYE SIĞINARAK KURTULDU

Arama çalışmaların 14’üncü gününde, Hüseyin Alıcı, Pınarbaşı’na bağlı Sümenler köyü Oruç Mahallesi’nde yaşayan yaşlı bir vatandaşın evine ulaştı. Yardım isteyen Alıcı'nın durumu 112 Acil Çağrı Merkezine bildirildi. İhbar üzerine köye sağlık ekipleri sevk edildi. Ekipler tarafından kontrolleri yapılan Alıcı, Pınarbaşı İlçe Hastanesine kaldırıldı. Buradaki ilk müdahalesinin ardından Alıcı, Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi.

Bitkin ve yorgun olduğu görülen Hüseyin Alıcı’nın 14 gün boyunca ormanda bulduğu bitki ve otları yiyerek hayatta kaldığı ve küçük bir mağarada geceyi geçirdiği öğrenildi. 
 

Bakmadan Geçme