Kastamonu'da öğrencilerin uçak mutluluğu

Ali Fuat Darende İlkokulu öğrencileri, Kastamonu Havalimanı'nı ders kapsamında ziyaret etti.

Ali Fuat Darende İlkokulu 2-A sınıf öğretmeni Nebahat Özdemir, hayat bilgisi dersinde işledikleri ulaşım araçları ve meslekler konusunu uygulamalı olarak öğrencilerine göstermek için harekete geçti. Bu kapsamda okuldan ve Kastamonu Havalimanı’ndan gerekli izinleri alan Özdemir, 26 öğrencisini havalimanına götürdü. Havalimanı hakkında bilgi alıp, uçağa binen öğrenciler mutlu anlar yaşadı.

Havalimanı kulesinde hava kontrol uzmanı ile birlikte kuleden uçağın kalkışının ve inişinin nasıl yönetildiğini deneyimleyen öğrenciler, hostes ve pilotlar ile sohbet edip farklı meslekler hakkında bilgi de edindi. Havalimanında bulunan yangın söndürme araçlarını merakla inceleyen öğrenciler, araçların kendileri için boş bir alana tazyikli su sıkmasını beğeniyle izledi.

“HEPSİ BU ETKİNLİKTEN MUTLU OLDU”

Sınıf öğretmeni Nebahat Özdemir, öğrenciler için yararlı bir gezi olduğunu belirterek; “Öğrenciler İngilizcenin de önemini anladı. Havalimanında özellikle İngilizcenin yangın olması öğrencilerin de İngilizcenin önemli olduğunu kavramasını sağladı. Öğrencilerim hem meslekleri yakından tanıma fırsatı buldular hem de ulaşım araçlarını yakından gördüler. Hepsi bu etkinlikten mutlu oldu, ben de onların mutlu olmasıyla mutlu oldum. Ayrıca bütün görevlilere de teşekkür ediyorum, hepsi çok ilgiliydiler” dedi.

Bakmadan Geçme