Kastamonu'da özel bireylerin eserlerine büyük ilgi

Engelliler Haftası dolayısıyla İhsan Ozanoğlu Özel Eğitim Meslek Okulu ve bir özel eğitim uygulama okulu öğrencileri tarafından Kastamonu il merkezinde çeşitli eserler sergilendi.

Engelliler Haftası dolayısıyla İhsan Ozanoğlu Özel Eğitim Meslek Okulu ve bir özel eğitim uygulama okulu öğrencileri tarafından Kastamonu il merkezinde bulunan bir alışveriş merkezinde açılan sergide özel bireylerin yaptığı, rölyef, filograf, pul boncuk, makrome, taş baskı, sepet örücülüğü, takı, yağlı boya çalışmaları ve tel örgü gibi eserler sergilendi. 

Özel bireylerin eserlerini çok beğendiğini ifade eden Mehmet Resul Ertunç, “Bu resimleri engelli çocuklar yapıyor. Bu eserlerin satışları da engelli çocuklar için gelir kaynağı oluyor. Bu bizim açımızdan da çok güzel bir şey. Resimler haftada bir sergileniyor fakat engelli çocukların böyle eserler yapmaları büyük bir şey sayılır bizim için. Her zaman onların yanındayız” dedi.

“BÖYLE BİR ŞEYLER GÖRMEK ÜLKEMİZ ADINA ÇOK GÜZEL” 

Özel bireylerin sergisine gelen Seher Karakoca ise, “Engelli çocukların yaptığı eserler AVM de sergileniyor. Toplum ve insanlık yararına gayet iyi şeyler. Böyle bir şeyler görmek ülkemiz adına çok güzel” diye konuştu. 
 

Bakmadan Geçme