Kastamonu'dan 2 fotoğraf sergilenmeye hak kazandı

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın bu yıl 13'üncüsünü düzenlediği Tarım Orman ve İnsan Fotoğraf Yarışması'nda ödül alan ve sergilenmeye değer bulunan fotoğraf belirlendi. Kastamonu'dan iki fotoğraf yer alacak.

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın bu yıl 13'üncüsünü düzenlediği Tarım Orman ve İnsan Fotoğraf Yarışması’nda ödül alan ve sergilenmeye değer bulunan fotoğraf belirlendi. Kastamonu'dan Ali Acar’ın “Kışlık” isimli fotoğrafı ile İsmail Serhat Şahin’in “Küre Dağları” isimli fotoğrafı sergilenmeye değer bulundu.

Bakanlığa bağlı Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığının DenizBank destekleriyle düzenlediği Tarım Orman ve İnsan Fotoğraf Yarışması'nın bu yıl 13'üncüsü gerçekleştirildi. Yarışmasının konusu; tarım, hayvancılık, orman, toprak, su, su ürünleri, gıda ve muhafazası, her türlü tarım hareketliliğinin işlenmesi, üretici, çiftçi, köylü ve köy yaşamına dair her türlü faaliyetleri oluşturuyor.

6 FARKLI KATEGORİDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

30 Ocak 2023 tarihinde başvuruları sona eren yarışma, “Genel”, “Çiftçi”, “Öğrenci”, “Tarım ve Orman Bakanlığı Çalışanları”, “DenizBank Çalışanları” ve bu yıl konusu “Sen Üret Yeter” olan “Tema” olmak üzere 6 farklı kategoride gerçekleştirildi. Savaş fotoğrafçısı ve aynı zamanda belgesel yapımcısı Coşkun Aral ile Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu (FIAP) üyesi ve fotoğraf sanatçısı Reha Bilir'in de Jüri Onur Konuğu olarak aralarında bulunduğu seçim kurulunda yer alan Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanı Dr. Bülent Kahraman Çolakoğlu, Fotoğraf Sanatçısı ve Öğretim Görevlisi Mehmet Arslan Güven, Devlet Sanatçısı Ozan Sağdıç, DenizBank Tarım Bankacılığı Grup Müdürü Canan Aytekin, Fotoğraf Sanatçısı ve Foto Muhabiri Ümit Bektaş, Bağımsız Jüri Üyesi Perihan Yücel 29 Mart 2023 tarihinde ödül alan ve sergilemeye değer bulunan eserleri belirledi.

YARIŞMAYA BİN 210 KİŞİ 6 BİN 635 ESERLE KATILDI

13’üncü Tarım Orman ve İnsan Fotoğraf Yarışması'na bu yıl toplam bin 210 katılımcı 6 bin 635 eserle katıldı. Seçici kurul 8 eseri ödüle layık bulurken 120 eser de sergileme ve albüm çalışması için seçildi. Ayrıca ödül alan eserlerden biri Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci tarafından Bakan Özel Ödülü’ne layık görüldü.

Bakmadan Geçme