Kastamonu Üniversitesi'ne Proje Desteği

Kastamonu Üniversitesi Tarım ve Orman Bakanlığı 10'uncu Bölge Müdürlüğü'nden hibe almaya hak kazandı.

Kastamonu Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Öğretim Üyelerinden Doç. Dr. Ekrem Mutlu’nun yürütücülüğünü yaptığı “Kirazlıköprü Barajı’ nın Mevcut Su Kalitesi ve Su Kirliliği Durumu ile Turizm Faaliyetlerine Kazandırılması” isimli proje Tarım ve Orman Bakanlığı 10’uncu Bölge Müdürlüğü’nden hibe almaya hak kazandı.

Doç. Dr. Ekrem Mutlu yürütücü olarak yer aldığı projede İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yeşim Özkan’ın proje koordinatörü, İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Serkan Kükrer’in Proje Koordinatör Yardımcısı ve Kastamonu Üniversitesi Turizm Fakültesi Öğretim Üyelerinden Doç. Dr. Alev Sökmen’in ve Dicle Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Öğretim üyelerinden Dr. Öğr. Üyesi Filiz Özcan’ın araştırmacı olarak görev alıyor.

Proje milli park yakınında olan Kirazlıköprü Barajı’ndan sediment örnekleri alarak baraj gölünün kirliliğini belirlemek, barajın ekolojik anlamada sahip olduğu değere ulaşmak ve bu değerin kaybolmaması için öneriler sunmak, baraj gölü kıyısında erozyon ve taşkın kontrollerinin yapılarak mikro iklim aşamalarını ortaya çıkarmayı amaçlıyor.

kastamonugundemgazetesi.com

Bakmadan Geçme