Kastamonu Üniversitesi TRADEF Fuarı'na katıldı

Türkiye-Orta Doğu ve Afrika Ülkeleri Ticaret Fuarı (TRADE'F2023) İstanbul Fuar Merkezi'nde gerçekleşti.

Eğitim, turizm, ahşap, bilişim, çevre, tarım sektöründe ulusal ve uluslararası pek çok katılımcı ve ziyaretçinin bir araya geldiği fuarda Kastamonu Üniversitesi’ni, Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Şerif Demir, Teknoloji Transfer Ofisi’nden Öğr. Gör. K. Yasin Özbey ve Ormancılık ve Tabiat Turizmi İhtisaslaşma Koordinatörlüğü Öğr. Gör. Mehmet Fırat Olgun temsil etti.

ÜNİVERSİTENİN ÖĞRENCİ PROFİLİ HAKKINDA BİLGİ AKTARILDI

14 ülke, 18 farklı sektör ve 250 katılımcı firmanın bulunduğu fuarda; Kastamonu Üniversitesi’nin Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından öğrenci ve mezunlarının kariyer gelişimlerine katkı sunacak görüşmeler gerçekleştirildi. Yapılan görüşmelerde hem firma beklentileri öğrenildi hem de işverenlere üniversitenin öğrenci profili hakkında bilgi aktarıldı.

Kastamonu Üniversitesi bünyesinde yer alan Teknokent’te faaliyet gösteren 35 firmanın bölge ekonomisini destekleyecek üretimleri, katılımcı ve ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Fuarda, organik tarımsal ürünlerin yanı sıra teknolojik ve kimyasal çalışmaların tanıtımı da yapıldı. Yerli ve yabancı ziyaretçilerin yoğun ilgi gösterdiği fuarda, yeni iş ve iş birliklerine olanak tanıyan çeşitli görüşmeler yapıldı. 

kastamonugundemgazetesi.com

Bakmadan Geçme