Kastamonu Fen Lisesi'nden TEKNOFEST'te çifte başarı

Kastamonu Fen Lisesi, TEKNOFEST 2023'te Teknik Tasarım Raporu ile 40 bin TL destek ve En İyi Sunum Ödülünü almaya hak kazandı.

Kastamonu Fen Lisesi, TEKNOFEST 2023'te Teknik Tasarım Raporu ile 40 bin TL destek ve En İyi Sunum Ödülünü almaya hak kazandı.

2021 yılından bu yana düzenlenmekte olan Liseler Arası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları, ülkemiz, Azerbaycan veya KKTC'deki lise ve dengi okul öğrencilerinde alternatif ve temiz enerji kaynakları konusunda farkındalık oluşturmak, öğrencilere teknik, mesleki ve takım çalışması deneyimi kazandırmak ve elektrikli araçların ülkemizde gelişimi için teknik destek ve insan kaynağı yetiştirmeyi amaçlanıyor.

TÜBİTAK Gebze Yerleşkesi/KOCAELİ Körfez Pistinde düzenlenen TEKNOFEST Efficiency Challenge Elektrikli Araçlar Yarışması'na, Fen Lisesi’nden 14 öğrenci ve bir danışman öğretmen  “KFL Efficiency” takım adıyla üretimi tamamlanan elektrikli araç ile katılım sağladı. Fen Lisesi, Teknik Tasarım Raporu ile 40 bin TL destek almaya hak kazandı.

EN İYİ SUNUM ÖDÜLÜNE LAYIK GÖRÜLDÜ

Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirilen Teknofest Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'ne de katılan Fen Lisesi’ni; İnci Büşra Yaman, Ayşenur Kuru adlı öğrenciler ile danışman öğretmenleri Şule Yaz temsil etti. Biyoteknoloji İnovasyon yarışmaları Fikir Kategorisinde MOLLAQUA Takımı “Su Sümbüllerinin Atık Su Arıtımında Kullanılması” adlı projeleriyle finale kalarak en iyi sunum ödülüne layık görüldü.

Bakmadan Geçme