Kastamonulu Ertaş, Fethiye Kaymakamı oldu

Kastamonu doğumlu İsmail Hakkı Ertaş, Fethiye Kaymakamı olarak atandı.

Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi bugün Resmi Gazete'de yayımlandı. Yayımlanan kararnameye göre, Kastamonu doğumlu İsmail Hakkı Ertaş, İstanbul Ataşehir Kaymakamlığı'ndan Muğla Fethiye Kaymakamlığı'na atandı.

İSMAİL HAKKI ERTAŞ KİMDİR?

1971 Kastamonu doğumlu olan İsmail Hakkı Ertaş; ilk, orta ve lise eğitimini Kastamonu'da tamamladı. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünü 1993 yılında bitiren Ertaş, 1996 yılında  İçişleri Bakanlığı’nda Kastamonu Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başladı.

İl stajını Kastamonu'da, merkez stajını Ankara'da tamamlayan İsmail Hakkı Ertaş; kaymakam refikliği stajını İnebolu'da, teftiş stajını Nevşehir'de, yurt dışı stajını ise Folkestone'de (İngiltere) bitirdi.

Eskişehir Beylikova'da Kaymakam Vekilliği yapan Ertaş, Milli Güvenlik Akademisi'ni 46'ncı dönem müdavimi olarak tamamladı. Ertaş lisanüstü eğitimini ise Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde bitirdi.

İsmail Hakkı Ertaş sırasıyla Sivas İmranlı, Adıyaman Tut, Bingöl Genç, Balıkesir İvrindi, Adana Yumurtalık ilçelerinde kaymakamlık görevini yerine getirdi. Adana'da Vali Yardımcılığı görevini de üstlenen Ertaş, son olarak İstanbul Ataşehir Kaymakamı olarak görev yaptı ve son yayımlanan kararnameyle birlikte Muğla Fethiye Kaymakamlığına atandı.

 İngilizce bilen İsmail Hakkı Ertaş, evli ve iki çocuk babasıdır.

kastamonugundemgazetesi.com

Bakmadan Geçme