Kastamonuspor'a Muhteşem Karşılama

Iğdır FK ile oynanan karşılaşma öncesinde ve sonrasında taşlı saldırıya uğrayan Kastamonuspor kafilesi, Kastamonu'da taraftarlar tarafından coşkuyla karşılandı.

GMG Kastamonuspor Kulüp Başkanı Cengiz Aygün, Iğdır’daki 3 günlük mücadelenin sonunda takımın Kastamonu'ya gelebildiğini söyledi.

TFF 2. Lig Kırmızı Grup 3. Play-Off karşılaşmasında Iğdır Futbol Kulübü ile karşılaşan GMG Kastamonuspor, sahadan 2-1 yenik ayrıldı. Karşılaşma öncesi ve sonrasında GMG Kastamonuspor kafilesine yönelik Iğdır Futbol Kulübü taraftarları tarafından taşlı, şişeli saldırılar yapıldı. Iğdır Futbol Kulübü taraftarları tarafından Kastamonuspor oyuncularının bulunduğu otobüsün camlarını kırdı, futbolcuları da yaraladı. Çıkan olaylarda GMG Kastamonuspor futbolcularından kaleciler Abdullah Yiğiter ve Yasin Davuş yaralandı. Ayrıca olaylara biber gazı kullanarak önüne geçmeye çalışan bir polis memuru da yaralandı. Yaşanan olayların ardından Iğdır’dan polis eşliğinde ayrılan Kastamonuspor kafilesi, Kastamonu’ya dönüş yaptı. Kastamonuspor kafilesi, Kastamonu’da Cumhuriyet Meydanı'nda taraftarlar tarafından karşılandı. Taraftarlar, meşaleler yakarak, “Şampiyon Kastamonuspor” sloganları attı. Taraftarlar, Kastamonuspor kafilesine yönelik saldırılara tepki gösterdi.Kastamonuspor'a Muhteşem Karşılama

‘3 Günlük Savaşın Sonunda Geldiler’

Kendilerini büyük coşkuyla karşılayan Kastamonuspor taraftarına sağduyu çağrısında bulunan Kastamonuspor Kulüp Başkanı Cengiz Aygün, “Kastamonu, bu ülkenin incilerinden bir tanesidir. Şeyh Şabanı Veli Hazretlerinin, Şehit Şerife Bacıların, daha birçok kahramanın var olduğu muhteşem bir şehir. Ben, Ankara’dan takımımızı alıp burada taraftarımızla buluşmaya geldik. Bizim futbolcularımız maalesef Iğdır’a gitti. Takımımız Iğdır’ı indikten sonra Sayın Vekilimiz Alagöz’ü aradım. Bu olayları yapan herkesi yuhulayacağız ama şahıslar üzerinden ben, sizin bir kardeşiniz, ağabeyiniz olarak hiç kimseye küfür ettirmem. Bu etik değil, doğru da değil. Tepkilerinize sonuna kadar katılıyorum. Futbolcularımız maalesef Iğdır’da darp edildi. Bir takım olaylar yaşandı. Bu saatte bunları uzun uzun anlatmayacağım. Sonuç olarak bu gençlerimiz, bu aslan parçaları ile Iğdır’da üç günlük savaş yaşadık. 3 günlük savaşın sonunda geldiler, taraftarımızın bağrına teslim oldular. Bundan sonrası sizin işiniz” dedi.Kastamonuspor'a Muhteşem Karşılama

‘Kastamonu Her Zaman Kendisine Yakışanı Yapacaktır’

Taraftarlara seslenen Belediye Başkanı Hasan Baltacı ise, “Kastamonu’yu ne kadar anlatsak az. Öfkenizi, tepkinizi anlıyoruz. Ama şunu bilin, kim ne yaparsa yapsın Kastamonu her zaman kendisine yakışanı yapacaktır. Mücadele henüz bitmedi. Mücadele devam ediyor. Bu mücadeleyi Kastamonu’nun kazanacağına yürekten inanıyorum. Bizler, Kastamonu’ya yakışanı yapacağız. Iğdır’da yaşananlara sessiz kalanı, orada yaşananları görmezden geleni biz kamuoyuna anlatacağız. Bu işin peşini de bırakmayacağız. Onun da mücadelesini sonuna kadar vereceğiz. Ama şimdi kenetlenme ve takımımızın arkasında durma zamanıdır. Ben tekrar takımımıza başarılar diliyorum. Başaracaklarına da yürekten inanıyorum” diye konuştu.Kastamonuspor'a Muhteşem Karşılama

GMG Kastamonuspor Takım Kaptanı Abdulaziz Solmaz da, “Bizler sahada gereken mücadeleyi verdik. Allah’ın izniyle de pazartesi günü burada taraftarımızla birlikte turu geçerek en güzel cevabı Kastamonu halkı olarak tüm Türkiye’ye göstereceğiz” şeklinde konuştu.

Çıkan olaylarda yaralanan GMG Kastamonusyor kalecisi Yasin Davuş ise, “Biz, takım olarak hocalarımızla, oyuncularımızla, idarecilerimizle sahanın dışında olsun içerisinde olsun bir hayli mücadele verdik. Hoş olaylar yaşanmadı. Ama şunu da unutmasınlar kimse Kastamonuspor armasından büyük değil. Yarından itibaren tamamen maça konsantre olup turu en iyi şekilde geçebilmenin yoluna bakıp hep beraber bizler saha içerisinde taraftarımızda sahanın dışında tribünde hep beraber görevimizi yerine getirerek finale gideceğiz inşallah” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından, GMG Kastamonuspor takım otobüsü konvoyla tesislere kadar uğurlandı. 

Yorumlar 1
Recep 3.Abdülhamit 25 Mayıs 2024 09:17

IĞDIR Halkı yarı yarıya Evet Türk ve Kürttür. Ama hepsi Vatandaşlarımızdır. Belediyeyi bazen DEM bazen MHP kazanır. Fakat kim kazanırsa diğeri saygı duyarken bu niye futbol da yok? Tarihinde ilk kez PTT 1. Lig ine çıkma fırsatı yakalayan Iğdırspor taraftarı demek ki henüz 1.Lige çıkmaya hazır değil. Böyle bir magandalık olur mu? Ha diyecekler ki "ya bu bütün Iğdırspor taraftarını temsil etmiyor" Eyvallah. Ancak katılmıyorum. Ama bu kadar olsun bile taraftar çıkıp bunu yapmamalı. Orda Stattan çıkan bütün Iğdırspor taraftarı olsa aynı gruba engel mi olur yoksa onların gazına gelip Kastamonu otobüsüne mi saldırır? Bence ikincisi..çünkü kitle psikolojisi budur. Iğdır o bölgede ki Erzurumspor yada Vansporseviyesinde Futbol kültürü ve anlayışı yok maalesef. Ya siz Misafir takım saygınız yok? Diyarbakır Urfa Mardin Van gibi niye Misafirlere niye iyi davranmıyorsunuz? Ne yapmak istiyorsunuz? O futbolcuları öldürmek mi yaralamak mı iyice dövmek mi? Bu maç mı yoksa savaş mı? Ya Kastamonu otobüsü parçalansa..4-5 futbolcu ağır yaralandı ve 3 gün sonra maça çıkamaz hale gelirse maç nasıl oynanacak? Bu nasıl vicdansızlık? O zaman siz 2-1 kazanmış ve avantajı almış iken size 0-3 hükmen yenik kararı verilse iyi olur mu? Iğdırspor taraftarına yakışmadı. Bence siz 1 yıl daha bekleyin. Siz 1.Lige hazır değilsiniz. Orda Kocaelispor, Pendikspor, Ümraniyespor, Gençlerbirliği falan olacak..onlarla aynı kategoride ama belli bir seviyede olmanız gerek. Bu size ders olsun kendinize gelin. Ama kusura bakmayın ben Kastamonulu değilim ama kesinlikle Kastamonuspor un çıkmasını istiyorum. Onlar bunu sonuna kadar hak etti. Siz Kastamonusporu yendiniz ama Kastamonu seviyesinde futbol kültürünüz ve insanlığınız yok. Umarım Kastamonuspor kazanır ve finale çıkar. Haydin GASTAMONU halkı.. takımınıza sahip çıkın ve Stadı doldurun. Eyy futbolcular, iyi oynayın dikkatli olun, Gol yemeden iki yarıda birer GOL atsanız bu iş tamam.

Bakmadan Geçme