Köylüler önlem istiyor

Kastamonu'nun Araç ilçesinde bir köyün mezarlığının yakınlarını mesken tutarak alkol kullanan kişiler, köy sakinlerini çileden çıkardı.

Deretepe köyü mezarlığının yakınına saçılmış içki çöpleri köy sakinleri tarafından tepkiyle karşılandı. Vatandaşlar, ateş yakıp çöplerini etrafa saçarak “alem” yapan kişilere karşı önlem alınmasını talep ediyor. Duruma tepki gösteren vatandaşlar, bir araya gelerek bölgedeki kirliliği cep telefonu kamerasına kaydedip sosyal medyada paylaştı.

“BU REZALETE BİRİLERİN DUR DEMESİNİ İSTİYORUZ”

Görüntüyü çeken köy sakini, duruma çözüm isteyerek; “Bu rezalete birilerinin ‘dur’ demesini istiyoruz. Her kimse bu pislikleri yanında alsın götürsün ya da bizim mahallemize gelip mezarlığımızın alt tarafında bu pislikleri yapmasınlar. Bütün mercilere, İl Jandarma Komutanlığı’na, kim varsa bununla ilgili yetkililer, bunlara bir yasak getirsinler ya da denetlesinler istiyoruz. Köyümüzde bir daha böyle bir pislik görmek istemiyoruz. Ateşler yakıyorlar, bu ateşlerle orman yangınlarına sebebiyet verebilirler. Bir daha da bu kişilerin bu pislikleri yapmasını istemiyoruz” ifadelerini kullandı.

kastamonugundemgazetesi.com

Bakmadan Geçme