KÜ'de Bebek ve Çocuk Kütüphanesi açıldı

Kastamonu Üniversitesi (KÜ) Merkez Kütüphanesi içerisinde bulunan alanda Çocuk Eğitimi ve Araştırma Merkezi bünyesinde yer alan Bebek ve Çocuk Kütüphanesi'nin açılışı gerçekleştirildi.

Açılış törenine Rektör Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahcacıoğlu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Atalan ve Prof. Dr. Kasım Yenigün, akademik ve idari personelimiz ile öğrenciler katıldı.

Kütüphanenin açılış töreninde, çocuklara erken yaşta kitap sevgisi aşılamak ve paylaşımı öğretmek amacıyla kurulan kütüphanenin önemi vurgulandı. Çocuk Eğitimi ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Berat Ahi, açılış töreninde yaptığı konuşmada, Bebek ve Çocuk Kütüphanesi'nin kuruluş süreci, yapılan çalışmalar ve faaliyet alanları hakkında bilgi verdi. Ayrıca, kütüphanenin içerisindeki zengin kitap ve oyun alanının, çocukların okuma sevgisini ve sosyal becerilerini geliştireceğini belirterek, kütüphanenin kurulmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

KİTAP SEVGİSİNİN ÖNEMİ VURGULANDI

Doç. Dr. Ahi'nin konuşmasının ardından törende söz alan Rektör Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, çocuklara kitap sevgisinin önemini vurgulayarak, kütüphane aracılığıyla bu sevgiyi destekleyeceklerini ifade etti. Ayrıca Rektör Topal, çocuk kütüphanesindeki zengin kitap ve oyun alanlarının çocukların hem kitap okuma alışkanlığı kazanmalarına hem de paylaşmayı öğrenmelerine yardımcı olacağını belirtti.

Farklı dillerde ve türlerde kitaplarla çocukların hayal dünyasını geliştirmeyi hedeflediklerini vurgulayan Rektör Topal, Kastamonu Üniversitesi olarak çocuklara her türlü desteği vereceklerinin altını çizdi. Aynı zamanda, kütüphanenin oluşmasında emeği geçen tüm akademik ve idari personele teşekkür ederek konuşmasını tamamladı. Açılış konuşmasının ardından, minik misafirler tarafından Bebek ve Çocuk Kütüphanesi'nin açılış kurdelesi kesildi.

Programın devamında Eğitim Fakültesi Öğr. Gör. Nevzat Şensizoğlu tarafından çocuklara kitap okuma etkinliği düzenlendi. Ayrıca, Kastamonu Meslek Yüksekokulu Öğr. Gör. Dr. Hacer Hancı tarafından düzenlenen çocuk kitap sergisi miniklerin ve misafirlerin beğenisine sunuldu.

Bakmadan Geçme