KÜ İle KBÜ'den Sosyalfest İşbirliği

Kastamonu Üniversitesi ile Karabük Üniversitesi (KBÜ) arasında akademik iş birliği ve 2-3 Mart 2024 tarihlerinde Karabük Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenecek olan Türkiye'nin ilk ulusal ve uluslararası Sosyal Bilimler Festivali 'Sosyalfest' kapsamında kurumsal paydaşlık iş birliği protokolü imzalandı.

Rektörlük makamında düzenlenen imza töreninde, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal ve Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, Akademik İş Birliği ve Sosyalfest Kurumsal Paydaş İş Birliği Protokolü'ne imza attı. Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Kasım Yenigün, Prof. Dr. Ömer Küçük ve Prof. Dr. Mehmet Atalan ile KBÜ Genel Sekreteri Lütfü Köm de törende hazır bulundu.

Tören öncesi yapılan görüşmede, akademik iş birliği çerçevesinde ortak araştırmalar, projeler, etkinlikler düzenleme, öğrenci değişim programları, ortak lisans ve yüksek lisans programları gibi konular ele alındı. Ayrıca, Türkiye'nin ilk ulusal ve uluslararası Sosyal Bilimler Festivali olan "Sosyalfest" kapsamında yapılacak iş birliği üzerine görüş alışverişinde bulunularak, festivalin detayları değerlendirildi. Akademik İş Birliği Protokolü ve Sosyalfest Kurumsal Paydaş İş Birliği Protokolü ile birlikte, ortak projelerin yanı sıra Sosyalfest'e uygulama desteği, alan desteği, iletişim ve tanıtım desteği, mali ve finansman desteği gibi çeşitli konularda destek sağlanacak.

Rektörler, imza töreninin ardından yaptıkları açıklamalarda, iş birliğinin üniversitelerin akademik potansiyelini artırarak öğrencilere daha geniş olanaklar sunmayı hedeflediğini belirttiler. Ayrıca, Sosyalfest'in sosyal bilimler alanında önemli bir platform oluşturduğunu ve bu tür etkinliklerin öğrencilere değerli deneyimler kazandıracağını vurguladılar. İmza töreni, günün anısına hatıra fotoğrafının çekilmesi ile sona erdi.

Bakmadan Geçme